Volvo S80

Volvo’nun tasarımında çok fazla S60’a benzettiği araç Volvo S serisinin birbirine benzerliğinin artık yeterli olduğu nokta da. Volvo S serisinin diğer araçlarına göre tasarımda hiçbir yeniliğe gidilmeyen aracın motor gücünde ise görünürde olmasa da kullanışta çok iyi yenilikler var. Volvo S60 modelinde sunulan 5 silindirli motor seçeneği Volvo S80 modelinde 6 silindirli benzinli seçenekleri ile gelişim göstermiş. Yaklaşık 285 beygirlik güç üretebilen motor seçeneği de sunan Volvo S80 Volvo S serisinin en güçlü motora sahip aracı. Aracın 1 modeli hariç diğer bütün modelleri 4 çekiş imkânı vermesi ile yüksek beygir gücünün hakkını verebilmeyi hedefliyor. 210 NM ‘ye kadar tork seçeneği sunan Volvo S80, yolları altından kaydıracak torkta üretilmiş. Aracın kendi modellerince daha ağır olması biraz dezavantaj gibi gözükse de güçlü motorları ve yüksek torku ile hiçbir zorluk yaratmıyor. Bu bakımdan araca bu kadar ağır olup yine de bu kadar iyi gittiği için bir artı daha verebilirsiniz.

Aracın iç tasarımında ki farklılıklar ise Volvo S80’e daha ciddi bir hava katmış. Bu yanı ile hitap ettiği elit kesimin beğenisini daha fazla kendisine çekeceği bekleniyor. Araçta kullanılan elektronik ve teknolojik aksam da herhangi bir eksiklik yok, ancak bununla da yetinemeyenler için aracın geliştirilmesi mümkün. Aracın şık hız ve devir göstergeleri küçük ama şık bir ayrıntı.

Aracın bu kadar güzel olması Volvo S80 ‘in fiyatlarını da katlamış. Araç ülkemiz şartlarında 80000 avroluk fiyatı ile çok cep yakıyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle