Jaguar X-Type

Dünyanın en çok tanınan ve kalitesi en çok bilinen araç firmaları arasında üst sıralarda bulunan Jaguar, ürettiği yeni model araçlar ile fark yaratmaktadır. Kalitesinden ve sadeliğinden hiçbir zaman ödün vermeyen Jaguar firması, araçlarını son derece titizlik ile sizlere sunuyor. Bu yazımızda Jaguar X-Type modelini incelemeye alacağız. Hemen başlayalım.

Aracımız, dış görüntüsü ile son derece kaliteli bir görüntü sunmaktadır. Baktığınız zaman tam bir asil otomobili gibi gözüken Jaguar X-Type, özellik bakımından da son derece kaliteli durumda bulunuyor. Aracımızın performans özelliklerine değinelim öncelikle;

Aracımızda 2,5 litre veya 3,0 litre V6 benzinli üniteler ve 2 litre ve 2,2 litre hacmindeki dizel motorlar olmak üzere dört adet seçenek mevcut durumda bulunmaktadır. Bu motorlar ayrıca 6 donanım seviyesini üzerlerinde barındırmaktadırlar. Aracımızda bu motor özelliklerinin yanı sıra 4 tekerlekten çekiş özelliği de göz kamaştırmaktadır. Araçta öyle bir sistem vardır ki aracın patinaj riskini minimize eden özel faktöriyeller mevcuttur.

Aracımız güvenlik bakımından da çağımız teknolojilerini en iyi şekilde yansıtmaktadır. Aracımızda, patinajı önleyen Çekiş Kontrol sistemleri, yolcu algılama, elektronik fren gücü dağıtımı, ön, yan ve perde hava yastıkları ve ön emniyet kemeri ön gergileri mevcut durumda bulunmaktadır. Bunların yanı sıra; ABS, Yolcu algılama, Sıkışma bölgeleri, Ön – yan ve perde hava yastıkları, Yan darbe koruması ve DSC sistemi bulunmaktadır.

Araç, çağımız teknolojilerini en son sürümü ile üzerinde barındırmaktadır. Hafıza fonksiyonlu koltuklar ve aynalar, Karbon elyaf fasya, Estate laptop muhafazası/şarj gibi sistemlerde aracın donanımında bulunmaktadır. Aracın Mart 2010 itibariyle ülkemizde satış fiyatları 40.000 ile 66.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle