Porsche 911 Carrera

Dünyanın en ünlü araba markalarından olan Porsche’nin artık markalaşmış ve herkesin adını bildiği araçlarından biri de kuşkusuz Carrera.

Aracın mükemmel bir görüntüsü vardır. Araca hangi renk boya atılırsa alsın kesinlikle o boya ile mükemmel bir görünüm kazanan Carrera, dış tasarımı ile de mükemmel bir görüntü çiziyor. Aracın içerisinde sürücünün kolay kullanabilmesi için tasarlanan Navigasyon aleti ve Yol bilgisayarı bulunmaktadır.

Aracın manevra kabiliyeti diğer araçlara göre mükemmeliyet sunuyor bizlere. Porsche’de başka dikkat çeken hususlardan birisi de aracın fren sistemidir. Araçta dizayn edilen fren sistemi, son zamanların en güvenli fren sistemi olarak dikkat çekiyor. Aracın ön ve arkasında dahil olmak üzere 6 adet Airbag, ön süspansiyon üzerinde bulunan havalandırmalar araca apayrı bir hava katıyor.

Aracın motoru da mükemmel durumdadır. Motor özelliklerine değinecek olursak; araçta yeni direkt enjeksiyonlu motor kullanılmıştır ve mükemmel verim alınmıştır. Bu motor sayesinde güç artışı sağlanırken CO2 salınımı da yüzde 15 azaltılmış. 911 Carrera 3,6 litre 20 HP güç artışı ile 345 HP’lik güce ulaşırken Carrera S 3,8 litre de 30 HP’lik artışla 380 HP güç üretebilecek hale getirilmiş. Araçta Tiptronic S şanzıman kullanılmıştır ve bu şanzımandan da tam verim alınmıştır.

Araç çok hızlı bir motora sahip olmasına rağmen güvenlik açısından %100 kalite sunuyor. Araba fuarlarında sürekli olarak görüşe açık olan bu araçları görmenizi önemle öneriyoruz.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle