Volvo C70

Her ne kadar Volvo denilince akla gelen ilk kelime “Güvenlik ve Konfor” olsa da; Volvo C70 modelinde bu güvenlik ve konforun içerisine hoş ve kaliteli tasarımı eklemekle çok iyi bir karar vermiş.

Volvo C70’e ilk bakıldığında S60’dan esinlenildiği hissediliyor. Aynı zamanda ilk bakışta klasikleşen Volvo tasarımlarından ne denli farklı olduğunu da gözler önüne seriyor. Volvo’nun genel olarak gösterdiği keskin çizgilerin yerini bu otomobilde daha yumuşak ve oval çizgiler almış. Bu çizgiler otomobilin görünümüne karşı konulmaz bir şıklık katmış. Ayrıca bu oval çizgiler Volvo karizmasına etki etmemiş. Özellikle arka görünümü ile beğeni toplayan Volvo C70’in bagaj kısmında önceki modellerden farklı ve daha büyük puntolarla yazılmış “Volvo” yazısı dikkat çekiyor.

Dış tasarımda profesyonellik ve modernliği yakalayan Volvo C70, bu özelliklerini iç tasarımında da hissettiriyor. Hoş ve yumuşak bir dokuya sahip olan ön göğüs hoş bir görünüm sağlıyor. Ön göstergeler ve paneller de oldukça şık ve işlevsel.

Volvo C70’deki nefes kesici bir özellik de bir anda üstünün açılıp Cabrio bir otomobile dönüşebilmesi. Bu sürücü ve yolculara doğallığın tadını yaşatırken eğlenceli anlar da yaşatabiliyor.

Otomobilin sessizliği de oldukça tatmin edici düzeyde. Bir sedan gibi sessiz çalışan Volvo C70 sanki bu sessizliği bozmak istercesine 5 silindirli turbo motora sahip. Bu konuda Volvo fazla söze gerek bırakmamış.

Otomobile güvenlik açısından baktığımızda da “Volvo” ismi fazlasıyla yetiyor zaten. Dayanıklı kabin ve gövdesi, hava yastıkları, elektronik güvenlik sistemleri ile yolcu güvenliği konusunda bir numara. Ayrıca birçok üstü açık otomobilde bulunmayan perde hava yastıkları da olası kaza durumunda tatsız sonuçların yaşanmasını engelliyor.

Volvo C70 genel olarak bakıldığı zaman Volvo kalitesini ve karizmasını yansıtmakla birlikte, oval kıvrımları ile oldukça dikkat çekici bir model olmayı sürdüreceğe benziyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle