Toyota RAV4

Toyota’nın orta SUV sınıfı üyesi RAV4 ile karşınızdayız. Bulunduğu her sınıfta, sınıfın en az arıza yapan otomobillerini üreten Toyota’nın büyük başarılarından biri de RAV4’tür. İkinci elde de en az değer kaybı ile satılan Toyota ailesinin bu dört çeker üyesi ile arazinin keyfini ve konforunu yaşayabilirsiniz.

Ürün çeşitliliği açısından üç ve beş kapılı iki ayrı model de toplamda 4 çeşit RAV4 bulunmaktadır. Bu yelpazeden ülkemiz pazarına düşen pay ise 2.0 ve 2.2 D-4D motor seçenekleri ile 5 farklı paket yer almaktadır. 13 yıldır otomotiv pazarında bulunan bu araca güvenebilirsiniz. Arazilerin zor koşullarına göre tasarlanmış olsa da özgün süspansiyon sistemi iç tasarımdaki kalite ile konforunuzdan ve asaletinizden taviz vermenize gerek kalmayacak. Üst sınıfın en güçlü temsilcilerinden olan “Toyota Land Cruiser”in izinden gideceğinin sinyallerini veren RAV4, ilk günlerindeki o nazik arazi aracı görünümlü asfalt araçlığından uzaklaşarak her koşunda güven ve dayanıklılık telkin eden bir araç olmuştur.

Aracımızın artılarına göz attığımızda karşımıza sınıf ortalamasının altında yakıt tüketimi ve bu düşük tüketime rağmen sunduğu performans takılıyor. Bu iki değerli özelliğin yanı sıra;
– Sürüş özellikleri ile sürücüye rahatlık sağlayan RAV4, sınıfının en uyumlu araçlarından biridir.
– Satır aralarında bahsettiğimiz iç tasarımdaki işçilik kalitesi ise üst düzeyde yer almaktadır. Bu da SUV içinde amiral bir sedanda olduğunuz hissine kapılmanızı sağlıyor.

Aracımızın tecrübeli marka kimliği sayesinde büyük eksileri yok. Ancak sınıfının iç mekân genişliği ölçütlerinde alt sıralara daha yakın.

Nisan 2009 itibari ile Toyota RAV4 ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Toyota RAV4 2.0 Litre 1996 Model Fiyatı: 14.750 TL’dir.
Toyota RAV4 2.0 Litre 2006 Model Fiyatı: 60.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle