Toyota Land Cruiser V8

Temelleri 1951 yılında atılan “Toyota Land Cruiser” modelinin günümüzdeki en güçlü versiyonu olan “Land Cruiser V8” ile karşınızdayız. Üretim bandından 1954 yılında çıkan ilk aracı ve geçen tam 58 yılı düşündüğümüzde, bu aracın ne denli tecrübe ve tercih edilebilir olacağına karar verebiliriz.

Editör olarak kişisel görüşüm; bugün arazi koşullarında “Hummer H1” den sonra ikinci sırada yer alan yegâne otomobildir. Bunu büyük bir ciddiyet ve inançla yazıyorum. Aracın, başta yürüyen aksamı olmak üzere tüm yapısı basınca ve darbelere dayanıklıdır. Bu dayanıklılık onu arazinin 2 numarası yapmaya yetmiyor elbette. Bu özelliklerine V8 motoru ile ürettiği 4.5 ve 4.7 litrelik motor hacimlerinin sunduğu mükemmel gücü de eklemek gerekiyor.

Aracımızın diğer artılarına değinelim;
– 7 koltuk kapasitesi ile VIP bir SUV olması mümkün.
– Araç otomatik tork yönetimi sayesinde arazide kaymalarınızın önüne geçiyor.
– Dünya’da bir ilk olan “Arazi Sürüş Desteği” ile daha kolay ilerlemenizi sağlayacaktır.

Aracın eksi hanelerine geldiğimizde ise;
– Yerden yüksekliği konusunda sınıfının orta ölçülerine sahiptir. Bu sebeple arazide oldukça dikkatli ve azami hızlarda ilerlemek gereklidir.
– Yüksek fiyatının karşılığında dayanıklılık ve gücü veren aracımızın kendisinden daha ucuz olan “Range Rover” a karşı konfor sunumunda eksiklikleri bulunmakta. Ancak bildiğiniz gibi Range Rover, Land Cruiser kadar dayanıklı değil.

Aracımızın Nisan 2009 itibari ile ikinci el pazarındaki fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Toyota Land Cruiser V8 4.7 2004 Model Fiyatı: 22.500 EURO’dur.
Toyota Land Cruiser V8 4.5 D-4 2008 Model Fiyatı: 95.000 EURO’dur.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle