Toyota Hilux

Toyota sınıfında çok yönlü araç bakımından en üst düzeydedir. Toyota firmasının üretmiş olduğu Pick – Up modelidir. Toyota Hilux tüm beklentilerinize yanıt verebilecek kapasitede bir araç olup gerekli tüm donanıma sahiptir. Donanım olarak 4×4 olması gerek arazide gerekse engebeli yollarda artı özelliğidir. Toyota ailesinde Hilux benzeri araç olarak Tacoma vardır. Ancak bu araç Amerika ve uzak doğu pazarlarında satışa sunulmaktadır ve arazi koşullarına karşı Hilux’tan daha dayanıklıdır.

Kendi modelleri arasında 3 kısıma ayrılır. Bunlar; 2.5lt 4×2 Comfort, 2.5 4×4 Adventure ve 3.0 4×4 Elegant A/T‘dir.

İddialı dış görünüme sahip Hilux ile ister kendi tarzınızı yaratın, isterseniz de sürüş keyfini yaşayın. Geniş ve konforlu iç mekânı ile rahatlığına diyebilecek söz kalmıyor.

Turbo dizel motoru ile üzerine düşen en zor görevlerin bile üstesinden gelebilir. Hilux sıra dışı yollar için üretildiğinden en çetin arazilerde kolaylıkla ilerlemenizi hidrolik direksiyonu ile sağlar. Arazide olduğu kadar normal şehir içi kullanımı içinde tasarlanmıştır. Aerodinamik tasarımı, kabinlerinde bulunun ses sistemi ile rahat ve keyifli sürüş olanağı sağlar.

Denge ve dayanıklılık söz konusu olduğunda Hilux dağ gibidir. Paslanmaya karşı dirençli metal paneli ve ömür boyu paslanmayan birleşimi etkileyicidir.

Yakıt verimliliğini artırmak için otomatik diferansiyel kesme özelliği ile 4 çekerden 2 çekere geçerken kullanmış olduğunu gücü ön tekerlerden keser.

2. el piyasasında en çok rağbet gören araçtır. Rakipleri olan Nissan Navara ve Ford Ranger, Hilux kadar tutulmazlar. Güncel piyasada 2008 modelleri 29.300 civarlarında seyir etmektedir.
Hilux D-CAB Comfort Çift Kabin 2008 Model Fiyatı: 29.750 TL’dir
Hilux D-CAB Adventure 4×4 2008 Model Fiyatı: 41.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle