Toyota Corolla Verso

Toyota, Corolla Verso’da öylesine mükemmel bir tasarıma imza atmış ki… Tamamen kusursuz hatlara sahip bir otomobil üretmiş. Sınıfını baz aldığımızda ön kaputun aerodinamikliği ile başlayan ve alın (ön cam) bölgesinden yükselen havayı eğimli tavan yapısı ile itiş gücü kazanmak amacında kullanmaktadır. Bu tasarım sayesinde aracın yüksek hızlara eriştiği anlarda bile yol tutuşu neredeyse sorunsuz.

Elbette bir üst paragraf son cümlemiz ile hız yapmaya teşvik etmiyoruz. Hızlı araç kullanmak inanın sadece sorunlar getirir. Ulaşacağınız yere hiç ulaşamamak veya her hangi bir cezai işleme tabii tutularak daha fazla geç kalmak istemezsiniz. Bu yüzden, lütfen hız yapmayın. Varsa yapanları da nazik bir dille uyarın.

Aracımız sınıfı (MPV) dolayısıyla normal bir aile için çok rahat bir yolculuk sunabilir. Gerek bagaj hacmi gerekse yolcu koltuk rahatlığı ve boşluk mesafeleri açısından 5 yetişkin için bile rahat bir otomobil. Bu ufak artı hanesi bilgisi ile diğer artılarına göz atalım…
– 2009 modeli ile sınıfının en iyi aerodinamik yapısına sahip otomobilidir.
– Bu yeni tasarım ve yürüyen aksamlarındaki geliştirmeler ile yol tutuşu ve yönetimi daha iyi ve raht olmuştur.
– EuroNcap güvenlik testlerinden 5 yıldız almış bir otomobildir.

Aracımızın eksi hanesine ise tek bir soru işareti düşmektedir. Bu sorun işareti yeni görünümünün asi ve sportif olduğu kesinliğine bağlı olarak müşteri portföyünde daralma olup olmayacağı… Bekleyip yıl sonu satış rakamları ile göreceğiz.

Nisan 2009 tarihi itibari ile Toyoto Corolla Verso ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Toyota Corolla Verso 1.6 Confort 2005 Model Fiyatı: 23.000 TL’dir.
Toyota Corolla Verso 1.6 Comfort EX 2008 Model Fiyatı: 39.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle