Smart Fortwo

Otomobil piyasasında adı çok yükseklerde olmayan ve bu duruma bağlı olarak sürekli ekonomik ve aileler için araçlar üreten Smart firması, piyasaya sürdüğü son aracı ile yine ailelerden ilham alarak çalıştıklarını kanıtlıyor gibi.

Araç, ekonomik bakımdan son derece ucuz bir araçtır ve maddi durumları aşırı iyi olmayanların seçebilecekleri araç seçenekleri arasında yer almaktadır. Aracın dış tasarımı, önceki modeline göre biraz daha değiştirilmiş olarak sunuluyor. Aracın iç hacmi 2695mm’dir ve araç sahibi olmak isteyenler için gayet uygun bir iç hacim tasarlanmıştır.

Araç, güvenlik bakımından Euro NCAP Çarpışma Testlerinde 5 Yıldız Üzerinden 4 Yıldız alarak küçük olmasına rağmen insan güvenliğine ne kadar önem verdiğini kanıtlamıştır. Aracın motor özellikleri de son derece mütevazı olarak tasarlanmış.

Smart ForTwo Türkiye’de 999cc hacminde 3 silindirli benzinli motorla satılıyor. 5800 d/d’de 71hp güç, 4500d/d’de 92Nm tork üreten bu motorun gücü elektro hidrolik otomatik şanzıman ile tekerleklere iletiliyor. Vites geçişlerinde kasılma yaşatan bu şanzımanın sunduğu konfor yüksek kalitede değil ve sayabileceğimiz olumsuz özelliklerinden biri de budur aracımızın. Aracın marş sistemi sabit marş sistemidir. Ancak aracın çalıştırılma sistemi dizel motorlarda farklı olduğu için aracın marş halinde seyrederken motorunun stop ettiğine tanık olunmuş.

Güvenlik ve ekonomik olan bu araç, araç sahibi olmak isteyenlerin tercihleri arasına girebilir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle