Porsche Cayman

Porsche markası, kuşkusuz dünyanın en çok bilinen markasıdır. Zaman içerisinde çıkardığı araçlar ile gelişimini sürdüren ve bunu herkese gösteren Porsche firması, Cayman ile de artık yeni bir soluk getirmiş durumdadır.

Porsche Cayman, klasik Porsche görünümünden sıyrılmadan kendini sevdiren bir araç durumundadır. İç tasarımı gerçekten mükemmel olarak dizayn edilen araçta, kolay kullanımlı son teknoloji Navigasyon sistemi kullanılmış. Aracın tekerlek sisteminde 19 İnçlik Alüminyum çelik alaşımlı jantlar bulunuyor.

Aracın yol tutuşu ve motor özellikleri gerçekten şaşırtıcı derecede bulunuyor. Araç bazı mekanik değişiklikler ile 10 mm alçaltılmış ve tek olumsuz olarak bunu söyleyebiliriz aslında. Araçta ek olarak Aktif Süspansiyon Yöntemi [PASM] kullanılmış ve spor olarak muazzam bir görüntü kazandırılmış. Porsche firması, Cayman modelinin sadece 777 adet üretileceğini ve piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bu durum karşısında araba severler hemen derin bir araştırmanın içerisine girdiler.

Aracın motor özelliklerine değinecek olursak araçta altı silindirli Boxer tipi motorun üretmiş olduğu 295 HP (217 KW) güç, arka tekerleklere aktarılıyor. Buda aracın muazzam derece güç ürettiğinin bir göstergesi diyebiliriz. Araçtaki motorun hacmi 3.4 Litre olarak belirlenmiş. Araçta kıvraklık, ataklık ve muazzam reflekslere uygun bir sistem oturtulmuş.

Aracın tek olumsuz yönü fazla yakıt tüketimi yapmasıdır. Araç motoruna göre yakıt tüketimi sağlıyor ve araç ne kadar hızlı giderse yakıt sarfiyatı o kadar artıyor. Bütün araba severlere tavsiyemizdir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle