Opel Zafira

Gerçek bir aile otomobili olarak üretilmiş Opel Zafira mükemmel esnekliği sayesinde aileye konfor ve hız kazandırıyor. Kompakt bir sınıf araç olmasına rağmen neredeyse bir minivan’ın avantajlarını sağlayan Opel Zafira 30 saniye gibi bir kısa sürede arka koltukarını indirerek tamamen düz bir zemin oluşturup bagaj alanını maksimuma çıkartıyor.

Her ne kadar Opel Meriva ile kıyaslansa da kullanıcılar onu daha iyi buluyor, Opel Meriva ile her ne kadar ortak yanı olsa da Opel Zafira aile yaşamına Opel Meriva’dan daha iyi tasarlanmış.

Aux girişi ile uzun yolculuklarda mp3 playerden müzik dinlemek çok güzel olsa gerek. Uzun yolculuklarda sizin ve ailenizin sıkılmaması için güzel bir opsiyon daha…

Ayrıca park pilotuna sahip olan Zafira bu özelliği sayesinde olası tehlike durumlarında sesli sistemi ile sürücüyü uyarıyor.

Bir aile otomobili olduğu için güvenliğin maksimum düzeyde tutulduğu Opel Zafira’da: Acil Durumda Fren Kontrolü (EBC) ve Virajda Fren Kontrolü (CBC) gibi sistemler bunun en güzel kanıtı. Hava yastıkları ise tamamen güven veriyor. Bu da bir aile otomobilinde olmazsa olmazlardan.

Aile araçlarının vazgeçilmezlerinden olan iç hacmin genişliği Opel Zafira’da da ihmal edilmemiş. Yedi kişilik koltuk sayısı ile kalabalık aileler için birebir. Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC) gibi güzel bir sistemin Opel Zafira’da kullanılması gayet güzel olmuş.

Hem kullandığı teknolojilerle hem de yakıt tasarrufu sayesinde Opel Meriva’yı gerilerde bırakan Opel Zafira, aile arabası olarak Opel’in gözbebeği olmalı.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle