Opel Meriva

Aile arabası olarak üretilmiş Opel Meriva kolay kullanımı ve genişletilebilir iç hacmi ile aileler için birebir. Tamamen aile yaşantısı düşünülerek tasarlanmış Opel meriva da güvenlik üst düzeyde tutulmuş.

İlginç tasarımıyla dikkatleri toplayan Opel Meriva yeni nesil otomobillerde rastladığımız keskin çizgiler ve hatlarıyla yalnızca bir aile otomobili değil sportif bir araç olduğunu da gösteriyor.

Opel Meriva her nekadar yeni teknolojilere yer vermesede yaptığının hakkını vermiş. Sert süspansiyonları sürücülerinin en çok beğendiği yanı. Ayrıca 180 hp lik gücü ile aile gezilerinin bütün yükünü taşıyabiliyor.

Araç tamamen donanımı ve motoru üzerine lanse ediliyor. Geniş iç hacmi üreticilerinin en çok övündükleri nokta. Ön koltuğun katlanabilmesi, küllüğün çıkartılabilmesi gibi ayrıntılarada yer veren Opel Meriva daha fazla lükse kaçmamış.

Yol tutuşu her ne kadar mükemmelsede yan rüzgarlardan etkilenebiliyor. Ayrıca motorun gücü ve turbosu gerçekten harika. Hem aile aracı hemde spor tarzda olması ise adeta bir ayrıcalık. Ancak yüksek ses severleri hayal kırıklığına uğratması ise Opel Meriva’nın eksilerinden.

Opel Meriva bir aile otomobili olunca güvenliği de üst düzeyde tabi ki… Kaçınılmaz olan sürücü ve yolcu hava yastıkları mevcut, FlexSpace adı verilen hareketli koltuk yapısı, polen filtresi, immobilizer gibi sistemler ile de güvenliğini perçinlemiş.

Kullanıcılar geniş A sütununun virajlarda karşıdan gelen otomobili görme açısından olumsuz olduğunu belirtiyorlar. Ve bunun tek dezavantaj olduğunu belirtiyorlar.

Bütün bunlarla birlikte Opel Meriva güçlü motoru, yüksek yol tutuşu ile tutulmaktan yana sıkıntısı olmayacağını gösteriyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle