Opel Corsa Van

Opel Corsa Van, Opel Corsa’nın ticari versiyonu olarak piyasaya sürüldü. En büyük rakibi olan Fiat Palio Van ile yarış halinde olan Opel Corsa Van, Fiat Palio Van ‘ın ülkemizde satışının yeteri düzeyde olmaması sebebi ile rekabeti kazanmıştır.

2003 yılında piyasaya çıkan Opel Corsa Van her nekadar tasarım olarak ticari araç statüsünde gözükmesede kıvraklığı ile bu açığını kapatıyor. 75 Hp gücüne sahip Opel Corsa Van’ın gücünün yeterli olup olmadığına ise sürücülerin karar vermesi gerekli. Ticari araçların sahip olması gereken önemli bir özellik olan iç hacim ise Opel Corsa Van ‘da genişletilebilir şekilde dizayn edilmiş.

Opel Corsa Van ‘da güvenliğe karşı yüksek hız uyarıcı sistem koyulmuş. Güvenlik olarak birde hızlara karşı duyarlı direksiyon var. Opel Corsa Van ‘ın yükleme kapasitesi ise 475 kg. 475 kg yük kapasitesi, bu boyuttaki bir araç için gayet başarılı bir kapasite oranı.

Opel Corsa Van ‘ın konforunun yerinde olması ve yakıt tüketiminin uygunluğu ise gayet tasarruflu ve makul. Aracın ticari işlerde ne kadar verim sağlayacağı ise tartışılır. Opel Corsa Van küçük ticari işler için tasarlanmış. Ancak aile aracı olarakta kullanımı yaygın.

Ülkemizde daha önceleri ticari arçlar için alınan ÖTV indiriminin bu aracın satışına çok önemli katkısı olmuştur.Ülkemizde neredeyse yok satan Opel Corsa Van, ticari araçların binek araçlara dönüştürülmesinin ÖTV indirimine katkı yapmaması kararının verildiği kanuna kadar tutmuş, şimdilerde ise her nekadar satışı varsa da önceki kadar tutulmamaktadır.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle