Opel Astra

Opel Astra 2010

Sınıfının en iyi araçlarından biri olan Opel Astra 2009 tasarımıyla otomobil tutkunlarının vazgeçilmezleri arasına gireceğe benziyor.

Sportif GTC, 5 kapı hatchback, Sedan ve Wagon modelleri bulunan Opel Astra tüm modelleri ile göz dolduruyor.

Daha önce belirttiğimiz gibi sınıfında %72 satılma oranına sahip Opel Astra’yı rakiplerinin bir adım önüne geçiren birçok özelliği var.

Otomobilin içini ferah kılan panoramik camlar (üste doğru genişlemiş) manzarayı seyretmeniz için büyük bir avantaj. Camlar o kadar geniş ki dikiz aynası camların üzerine monte edilmiş. Ve aynı zamanda otomobilin içini aydınlatmak için çok güzel bir sistem.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde kullanıcılar eski versiyonda bulunan ön koltuk gıcırdama sesi, plastik aksamların kolay yıpranması ve renk solması gibi sorunların bu versiyonda düzeltildiği görüşündeler.
Opel Astra’nın bu jenerasyonunda eski versiyonlarda kullanılan 1.6 ve 1.8 motorların yanına iki yeni motor seçeneği daha ekliyor. Bu seçeneklerde 1.4 litre düşük tüketime sahip 120 beygir 140 beygir olmak üzere iki çeşit olacak.

Ayrıca Insignia modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken Opel Astra’ya aslında Insignia’nın daha kompakt yapılı hali denilebilir. Insignia da bulunan gelişmiş far sistemi, trafik ışıklarını tanımaya yarayan öndeki kamera sistemi, uzun aks mesafesiyle büyük yolcu alanı özellikleri dikkate değer. Bu ön kamera sistemi aynı zamanda şeritten çıktığı zaman sürücüyü uyarıyor.

Opel kompakt araçlarının en önemlisi olan Astra yaklaşık yılda 500.000 satış hacmi ile tüm Opel satışlarının üçte birini karşılamaktadır.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle