Nissan Patrol

Nissan ailesinin arazideki en büyük kozlarından biri olan “Nissan Patrol” ile karşınızdayız. 1951 yılından günümüze üretimine devam edilen yegâne SUV modellerindendir. Arazi konusunda kuşkunuz olmadan maceraya atılabilirsiniz. Elbette arazi sürüş teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahipseniz. Çünkü arazideki çoğu hata aracın değil sürücünün hatasıdır.

Böyle bir aracı aileniz için ya da işe gidip, gelmek için almazsınız. Bu ve benzeri kabiliyetteki araçları doğa yanlısı iseniz ve yaptığınız (yamaç paraşütü, dağcılık, off-road benzeri) sporlar doğanın zor şartlarına dayanıyorsa alırsınız. “Nissan Patrol” bunu karşılayacak bir araç. Ancak,“2010 Nissan Patrol” ün görüntülerine baktığımızda, 1997 yılında başlayan ve o hırçın, sert duruşun yerini yumuşak hatların almasına dayanan şehir içi güçlü motora sahip bir SUV olma yolunda ilerlemeye başlamıştır. Araç pazara çıktığında bunu yakından göreceğiz. Umuyoruz ki öyle olmamıştır.

Gelin, Nissan Patrol’ün artı hanesine göz atalım;
– Tecrübeli bir model olması onun albenisini arttırıyor.
– Güçlü motor seçenekleri ile (ör: 4.2 Litre) arazideki en iyi partneriniz olabilir.

Eksi hanelerine göz attığımızda ise değişimin kokusu pek hoşumuza gitmiyor..
– Her yeni sürüm ile biraz daha yumuşak başlı ve sakin tavırlı bir karaktere bürünüyor olması artık macera tutkunlarının ilgisinin kaybolmasına veya eksi modellerine yönelmesine neden oluyor.
– Öyle sanıyoruz ki bu değişimden ötürü sadece şehir efsanesi olarak yol çalışmaları gibi arazi koşullarında ilerleyebilecek.

“Nissan Patrol ikinci el fiyat” aralığı, Mayıs 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Nissan Patrol 3.0 Litre 4×4 1984 Model Fiyatı: 10.500 TL’dir.
Nissan Patrol GR 3.0 TDI 2001 Model Fiyatı: 33.000 Euro’dur.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle