Nissan Navara

Nissan’ın en başarılı modellerinden biri olan “Nissan Navara”, Bu yılda “Türkiye’nin En Beğenilen Otomobilleri” yarışmasında “En Sevilen Pick-up” olmayı başardı. Bu başarı bilgisi ile başladığımız Navara yazımıza, aracın bir başka başarısı ile devam edelim.

SUV (Cip) sınıfının konforunu, pick-up sınıfının kullanışlı yapısı ve gücü ile birleştirerek, bugün SUP “Sport Utility Pick-Up” sınıfı olarak bilinen sınıfın oluşmasını sağlayan modeldir. Bu başarısı ile de aslında Nissan’ın SUV sınıfındaki araçlarının yeni jenarasyonlarına da önayak olmuştur. Karakteristik ızgarası, far yapısı ve kaput tasarımı ile diğer Nissan üyelerinin yeni modellerinde temel olarak esas alınmıştır. Bu özelliği ile de Nissan ailesi içinde yer alan kusursuz araçlardan biri olduğunu söylemeliyiz.

Aracın standart paket özellikleri onu sınıfının tartışılmaz lideri yapıyor.
İşte o özellikler;
– Sunroof,
– Tamamı deri, kumandalı ve ısıtmalı ön koltuklar,
– Ön ve arka otomatik klima,
– Yağmur duyarlılığı,
– Bluetooth
Bu özelliklerle üst sınıfta yer alan pek çok aracında pabucunu dama atmayı başarmıştır.
Aracın üsteki artıları dışında en belirgin özelliği ise yakıt tüketimidir. 140 HP gücündeki modeli ile sadece 105 HP gücündeki VW Transporter’dan bile az yakıt tüketmektedir. Dayanıklı yapısı ile arazideki en sert adımlarınızdan biri olmaya da aday olduğunu belirtelim.

Eksilerine geldiğimizde ise aracın kendisi için bir eksiden bahsetmek zor ancak Nissan’ın aile bireyleri arasında ayrımcılığı söz konusu olduğundan diğer Pick-up modellerinin izlerini kendileri siliyorlar. Kim bilir belki de ileriye yönelik bir politikadır.

“Nissan Navara ikinci el fiyat” aralığı, Mayıs 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Nissan Navara 2.5 Litre 2006 Model Fiyatı: 27.500 TL’dir.
Nissan Navara 2.5 Litre DC 4×4 LE 2008 Model Fiyatı: 58.500 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle