Mazda BT-50

İlk olarak 2006 yılında üretimine başlanan Mazda BT-50 pick up diye tabir edilen kamyonet modellerdendir.

2009 yılına yeniden yapılandırılarak giren Mazda BT-50 ülkemizde de özellikle iş kullanıcılarının beğenisinde. Ve Türkiye’de Ford Ranger, Mitsubishi L200, Nissan Navara gibi araçlarla karışık olan Pick Up piyasasına renk katacak gibi.

Araca ilk baktığımızda dikkatimizi çeken şey abartılı kıvrımlı çizgilerin yerine daha düz ve sade tasarımıyla dikkat çekici. Ford Ranger’e oldukça benzeyen Mazda BT-50 iç tasarımında da oldukça sade.

Çok yönlü kullanım kolaylığı sağlayan Mazda BT-50 ister arazide,ister şehriçi iç kullanımında, ister otoban kullanımında tatmin edici sonuçları ile çok amaçlı kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Özellikle iş kullanıcıları için 1000 kilogramdan fazla taşıma kapasitesi ile göz dolduruyor.

Mazda BT-50 dört çekişli sistemi ve 143 beygir motoru ile güç ve kullanım kolaylığını bir arada sunuyor. Vites kolunun yanındaki arazi takviyesi ile kullanıma göre çekişi artırmak mümkün. Bu da bir pick up için oldukça iyi bir özellik.

Yük için kullanılan Mazda BT-50’nin süspansiyon yapısı ise biraz sert. Sert tümseklerde biraz sert zıplamalar yaptığı tespit edilmiş.

7 değişik kasa rengi seçeneği Mazda BT-50 oldukça şık görünümler kazandırıyor. Beyaz, kırmızı, siyah, mavi ve grinin tonları kullanılan kamyonette çamurluklar için ise gri ve mika renkleri kullanılmış. Bu da renklerle uyum içerisinde.

Aynı zamanda bir arazi aracı olan BT-50 önde ve arkada olmak üzere darbe emici hatları ile güvenliği ileri düzeyde tutuyor. Sürücü ve ön hava yastığı bulunan BT-50 immobilizer standart bir halde geliyor.

100 kilometrede 9 litre yakıt tüketimi ile tutumlu olan BT-50; 4×2 modeli 32.000’den, 4×4 modeli ise 47.000 TL’den olam üzere satışta.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle