Kia Carnival

Kia Carnival, Kia Motor tarafından üretilen bir minivan kategorisine giren 5-6 kişilik binek bir araçtır. Araba, Amerika ve İngiltere’de Kia Sedona adı altında üretilmekte ve satılmaktadır. Aracın 2009 itibariyle birinci el satış fiyatı 20.000$ dan başlamaktadır.

Özgün ve kesin hatların keyifle buluştuğu araba, hem ailelere hem de gezmeyi ve yeni maceralara atılmak isteyen her kesime hitap ediyor. Katlanabilen veya komple kapanabilen koltukları sayesinde, Kia Carnival yükün çeşidine göre yada yolcu sayısına bağlı olarak birçok farklı oturma planı sunuyor. Bu nedenle Carnival, hem bir binek araç, hem de hafifte olsa bir van özelliği taşıyor. Konforlu, rahat ve güvenli bir kullanım imkanıyla Carnival, herkesi mutlu edecek bir sürüş deneyimi veriyor.

Arabada kullanılan tek bir motor seçeneği mevcut. Oda DOHC 2.9 Turbo Dizel. Arabanın toplam silindir hacmi 2902ye kadar çıkabilmekte, ayrıca ürettiği maksimum güç 185/3.800. Araçta bulunan ön süspansiyonlarda helezon yayları ve denge çubuğu takviye edilerek üretilmiş. Arka süspansiyonlarda ise bağımsız çoklu bağlantı ve helezon yayı bulunmakta. Arabada kullanılan tek bir şanzıman bulunmakta. Oda 5 ileri ve 1 geri triptonic vites. İsteğe göre manuel yada otomatik olarak kullanılabilmekte.

Arabanın çıkabildiği maksimum hız saatte 188 km. Bu da kategorisinde bulunan diğer araçlara göre oldukça başarılı bir performans. Araba ağırlığına göre 0dan 100 km ye 15.9 saniyede çıkabilmekte. Aracın yakıt tüketimine bakacak olursak karşımıza 12.3lük bir tüketim geliyor. Araç şehir içinde 100 km de 12.3 litre yakıyor ve şehir dışında ise bu rakam 7.0 litreye kadar düşebiliyor.

Kısaca özetleyecek olursak araç birçok kişiye hitap etmekte ve bu aralar yollarda sıkça rastlayabileceğimiz bir durumda.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle