Jeep Grand Cherokee

Uzun zamandır Jeep modelleri çok rağbet görüyor. Hammer gibi araçların çok tutulmaya başlaması, efsane araç ismini yine de geri plana itmeye yetmiyor. Grand Cherokee, Jeep dünyasının efsane markasıdır.

Yaklaşık 10 yıldır klasik tarzda araçları piyasaya süren Grand Cherokee, çok güçlü motor ve iç tasarıma sahip araçlardır. Ancak Chrysler firması, 2011 yılının başında yepyeni bir tasarım ve motor gücü ile donatılmış modelin bizler ile olacağını duyurdu. Zaman içerisinde çok tutulması beklenen Grand Cherokee 2011 modelinde bulunacak motor özelikleri firma tarafından duyuruldu.

Biliyoruz ki Cherokee Jeep’ler de motor kuvveti ve çekiş her zaman ön plandadır. Bu araçta bu motor kuvveti daha da kuvvetli hale getirilmiş gibi gözüküyor. Aracın motor donanımında, araç 3,6 litre V6 motor 280hp güç ve 353nm tork üretecek, bir diğer motorsa 5,7 litre V8 motor olacak, bu motorda 360hp güç ve 520nm tork üretecek, yeni Cherokee güncel modelin aksine yeni geliştirilen ön ve arka süspansiyon sistemine sahip olacak.

Araç motor seçenekleri olarak ilk başta 2 seçenekli olarak sunulacağı açıklandı. Firma yetkilileri, aracın içerisinde ön ve arka dahil olmak üzere 6 Adet Airbag, güneş güvenliği sağlayan Sunroof, yüksek soğutmalı klima, sürücü için kullanması kolay son sistem Navigasyon sistemi ve daha bir çok özelliğin olacağı açıklandı.

Aracın ilk görüntüleri internet üzerinden araç severlerin beğenisine sunuldu. Bazı okuduğumuz uzman yorumlar, yeni Grand Cherokee 2011’in sansasyon yaratacağını düşünüyorlar.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle