Hyundai H1

2009 Hyundai H1

Hyundai’nin bir devri kapatıp bir yenisini açtığı üretim serisinin başrol oyuncularından biri de “Hyundai H1”dir. “Hyundai Starex” devrini kapatan marka, yerine modern gövde tasarımı ve daha güçlü çizgilere sahip olan H1 ile yollara ve ticaret hayatına yeniden atılmaktadır. Hafif ticari araç segmentinde yer alan H1, Starex kadar karakteristik özelliklere sahip olmasa da elle tutulur başarılar elde edeceği düşünülmektedir.

Araç 18 adet ayrı satış paketi ile piyasalara çıkmıştır. Sınıfının en geniş donanım yelpazesine sahip olduğunu söylemek mümkündür. Aracın sahip olduğu yeni süspansiyon sistemi ile yük taşırken veya ailenizle gideceğiniz bir piknik aktivitesinde konforlu sürüş imkânını sağlamaktadır. En azından test sürüşüne çıkmanızda yarar olacağını düşünüyoruz.

Aracımızın artıları arasında en belirgin olanları sıralayalım;
– CRDi-VGT olarak adlandırılan ve 2.5 litrelik hacme sahip motorda kullanılan aracın istediği anda otomatik olarak sağlanan turbo beslemesi ile daha fazla gücü daha az yakıt ile sağlamak mümkün
– Yeni ve teknoloji ile %100 uyumlu müzik sistemi ile ticaret yaşamınıza renk katacağını söylemek mümkün.

Eksilerine göz attığımızda aracın kusurlarından çok ülkemizde üretilen Starex’in yerine Hyundai H1’ i Güney Kore’den ithal etmemiz gerektiğidir. Bu konu ise özellikle gelişmesini umduğumuz otomotiv sektörünün kan kayıplarından biridir.

Aracın ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
– Hyundai H1 Panelvan 2008 Modeli Fiyatı: 23.750 TL’dir.
– Hyundai H1 2009 Modeli Fiyatı: 55.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle