Honda Jazz

Küçük otomobil sınıfında bayağı iddialı olarak üretilen Honda Jazz bu iddianın hakkını gayet iyi veriyor. Özgün dış tasarımı sayesinde gözleri üzerine toplayan Honda Jazz küçük otomobil sınıfında ki rakipleri gibi ufak değil. Zira tavan yüksekliği ile iç hacmi ile bunu en iyi şekilde kanıtlıyor. Honda Jazz’ın dış görünümünün daha sportif gözükmesi rakipleri ile arasında ki önemli farklardan bir tanesi. Aracın tavan kısmının cam oluşu ve yan camların büyüklüğü sanki araç yokmuş hissini veriyor. Küçük burnu araca sempatik bir hava katmış.

Aracın yakıt deposunun orta kısmına monte edilmesi ise asla bir tesadüf değil. Zira herhangi bir kaza durumunda olası patlamaları önlemek için alınan bu önlem Honda Jazz’ın güvenlik açısından önemli bir yanı. Ayrıca güvenlik açısından olduğu gibi geniş hacim açısından da gayet başarılı bir fikir. Güvenlik açısından sınıfında kesinlikle en üst sıralarda yer alan Honda Jazz, aile aracı konseptinde olması neticesinden bu yönü itibarı ile çok büyük önem arz ediyor. Aynı şekilde aracın toplu ve şirin duruşu aileler için birebir.

Aracın en güzel ve en başarılı yanı hiç kuşkusuz sahip olduğu motoru. Zira çok az yakıt tüketen bu motor uzun yollar da büyük bir keyifle araç sürmenize katkı sağlayacak. Aracın şok derece düşük yakıt tüketimi 23 km yolda sadece 1lt olarak sınırlı. Yani 100 km ‘de yaklaşık 4,3 litreye karşılık geliyor. Araç şehirler arası yollarda yakıt tasarrufu sağladığı gibi şehir içi yollarda da gayet tasarruflu.

Bu özellikleri itibarı ile araç adeta ülkemiz koşulları için üretilmiş desek yanılmış olmayız. Nitekim Japonlarda böyle düşünmüş olmalı ki Honda Jazz Japonya ’da en çok satılan araç durumunda.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle