Honda CR-V

Klasik jeep tasarımından uzak kendine özgü çizgiler yaratmış yeni Honda Cr-V dış tasarımı ile dikkatleri üzerinden eksik etmiyor. Aracın normal jeep’ler den farklı tasarım yönü biraz daha kapalı dizayn edilmesi. Bu tasarım aracın duruşundan müthiş bir kuvvet sezdiriyor. Aynı zamanda yere daha sağlam basabilen bir tasarım olduğu gözden kaçmıyor. Hem bir aile aracı hem de 4×4 yönü ile çoklu kullanım imkanı sunan Honda Cr-V bu iki özelliği için de güzel bir tasarım oluşturmuş.

İç tasarımında ki konfor sayesinde de rakiplerinden ayrılan Honda Cr-V geniş iç hacmi ile maksimum konforu elde etmeye çalışmış. İç tasarımında da özgünlükten geri durmayan araç el freni, geniş hacmi gibi konular da bunu ispatlıyor. Ayrıca tasarımda geliştirilen aerodinamik yapı aracın yakıt tasarrufu konusunda ki hassasiyetini arttırıyor.

Honda Cr-V 2.0 litre benzinli ve 2.2 litre hacimli dizel seçeneği ile piyasaya sunulmuş. Benzinli motor 1997cc olması onun 150 PS güç üretebilmesini sağlıyor. Dizel seçeneği 2204CC gibi benzinli motordan daha büyük bir hacim kaplasa bile güç olarak sadece 140 PS ’de kalıyor. Aracın vites kutusunda da benzinli seçeneğe öncelik tanınmış. Zira aracın benzinli modelinde otomatik vites mevcutken dizel seçeneğinde bu olanak yok. Yüksek yakıt tasarrufu sağlayan aerodinamik yapısı sayesinde araç şehirlerarası yollarda 100 km’de sadece 6,7 litre yakıt tüketiyor. Dizel seçeneğinde ise 5,7 litre. Şehir içi trafikte ise yakıt tüketimleri benzinlide 10,9 lt dizel de 8,1 lt gibi oranlara çıkıyor.

Araç güvenliği konusunda hiçbir tartışmaya yer vermiyor. Nitekim aracın güvenliği konusunda çok dikkatli davranan Honda bu modelinde güvenlik için bütün teknolojik imkanlarını seferber etmiş. Bu teknolojilerden bazıları 4 Whell Driver, VSA, TSA. Bu teknolojileri araca güvenlik sağladığı gibi ekstra konfor konusunda da yardımcı oluyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle