Honda Civic Hybrid

Çevreci yönü ile anılmak istenen ve Honda’nın küresel ısınmaya karşı ürettiği Honda Civic Hybrid şık dış tasarımı ile çevreciler için adeta ender bulunur cinsten. Aracın hafif ve klasik dış tasarımı ona çevreci bir model izlenimini ermiş. Çok sade üretilen dış tasarımı aracın iyi dizayn edilmiş aerodinamiği ile birleşince yollarda adeta bir göz zevki sunuyor.

Aracın motorlarında ise en az dış tasarım kadar güzel bir durum göze çarpıyor. Aracın 4 silindirli benzinli motorunun yanında birde elektrikli motoru mevcut. Bu motor benzinli motora destek verdiği gibi çevrecilik yönünden de adeta kendini kanıtlıyor. Ekstra bir enerji istemeyen elektrikli motor benzinli motorun ürettiği enerji ile kendisini şarj edebiliyor. Aynı zamanda elektrikli motorun bir artısı da araca yüksek yakıt tasarrufu sağlaması. Hem çevre yönünden hem de ülkemiz koşulları için motorun bu özelliği vazgeçilmez bir durum. Elektrikli motor devreye gireceği zamanı biliyor. Nitekim araç herhangi bir zorlama ile karşılaşsa elektrikli motor devreye giriyor.

Honda Civic Hybrid çevreci olduğu kadar güvenli de bir araç. Nitekim aracın sade tasarımı güvenlik için bir altyapı oluşturuyor. Sınıfında en güvenli otomobil olan Honda Civic Hybrid hafif dış malzemesi ile bu güvenin hakkını veriyor.

Aracın çevreci oluşu günümüz için son derece önemli bir durum. Ancak ne var ki araç sürüşünde güç, performans, ses gibi mutlak özellikler arayan kimseler için hiç de uygun değil. Zira Honda Civic hayranlarını o sportif keyiften uzaklaştırıp daha sessiz ve klasik bir ortama sürükleyen Honda Civic Hybrid’in tutulması ise biraz zor gözüküyor. Ancak her ne kadar bu eksileri olsa da küresel ısınma nedeni ile otomobil alacak kişilerin çok daha duyarlı davranmaları gerekli. Zira yok olan güzellikler için herkesin bir şeyler yapması gerekli.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle