Honda City

Çok büyük bir iddia ile satışa çıkan Honda City şehir ile büyük uyumu sayesinde adına yakışanı yapmış. Şık sportif tasarımı ile her ne kadar Honda Civic ile benzerlik gösterse de özgün burun tasarımı ile farklılığını yansıtıyor. Estetik bir tasarımı olan başarılı aerodinamikli Honda City şehir için biraz fazlaca sportif olmuş gibi. Zira arcın dıştan görünümü çok yenilikçi. Arkalara doğru ilerleyen ön ızgarası da bu duruma başka bir örnek.

İç dizaynı ise sportiflikten biraz uzak. Nitekim geniş ve konforlu iç hacim sportif araçlarda görmeye alışık olmadığımız cinsten. Aracın iç tasarımın da uygulanan teknolojiler her ne kadar mükemmel olmasa da bir şehir arabası için yeterli düzeyde.

Şehir içi ulaşımda en önemli nokta niteliğinde olan yakıt tüketimi Honda City’de azami tutulmaya çalışılmış. Zira araç 100 km mesafede 6lt yakıt tüketiyor. Ancak ne var ki bu değer şehirler arası ulaşımlar, yani uzun yollar için verilen tahmini bir değer. Bu değerin şehir içi trafikte ne kadar artış göstereceği ise duruma göre farklılık gösteriyor. Ancak tahmini bir değer verecek olursak yaklaşık 7lt civarında. Ama bu değer otomatik vites seçeneğinde 8lt’ye kadar yükseliyor.

Aracın 4 silindirli motorları 100km hıza ortalama 13 sn gibi uzun bir sürede ulaşıyor. Bu sürenin uzun olarak nitelenmesinde ki en büyük etmen aracın sportif duruşu olmalı. Aracın 100 ps’lik güç üretmesi, şehir içi otomobiline göre yeterli düzeyde. Vites geçişlerinde ki yumuşaklık sayesinde stresli şehir içi seyahatlerini en aza indirmeyi amaçlamış.

Aracın güvenlik açısından önem verilen yanı olan dış malzemesi. Sağlamlık konusunda iddialı. Ayrıca aracın yüksek viraj kontrolü güvenlik konusunda ona bir artı daha katıyor. Araçta güvenlik için kullanılan bir başka teknoloji ise Gelişmiş Uyumluluk Teknolojisi diye adlandırılan ACE.

Araç son zamanlarda çıkan bir araç gibi düşük egzoz emisyonu özelliğinide içeriyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle