Honda Accord

Dış tasarımı itibarı ile Bmw’yi andıran Honda Accord basık görüntüsü ile özgünlüğünü ortaya koyuyor. Tasarımı konusunda çok fazla iddialı olan Honda Accord bu iddiasını karşılayamaz nitelikte tasarlanmış. Zira aracın uzun burnu, Mercedes’ten taklit kasası bu durumun en güzel kanıtı. Honda Accord sportif yanıyla da bayağı bir iddia ortaya koyuyor. Sportif yanıyla iddialarının karşılığını birazcık alabilmiş. Nitekim aracın 2lt hacimli 156 PS gücünde ki motoru bunu söylüyor.

Honda Accord iç tasarımı itibarı ile çok şık dizayn edilse de klasik çizgiden ileri gidememiş. Yani aracın iç tasarımı kendisinden beklenen şekilde olmamış. Aracın ön panelde bulunan LCD ekranından başka herhangi ilgi çeken bir yanı yok gibi. Zira koltukların tam anlamıyla geniş olmaması konforda da sıkıntı yaşatır mı bilinmez.

Aracın 4 silindirli 156 PS’li motoru gücünün karşılığını verecek cinsten. Bu derece iddialı bir araçtan da beklenen buydu. Aracın 100 km.de 7lt yakıt tüketimi onun tasarruflu olduğu imajını verebilir. Ancak böylesine bir araç için bu yakıt tüketiminin biraz fazla olduğu söylenebilir. Ancak yine de çok abartılacak cinsten değil. Zira 156 PS güç için bu biraz gerekli.

Honda Accord her alan da olduğu gibi güvenliği konusunda da gayet iddialı. Ancak güvenliği konusunda iddialı oluşunun bütün hakkını veriyor. Zira sınıfının en güvenli araçlarından birisi seçilen ve çarpışma testlerinden başarıyla çıkmış bir araç için bu çok normal.

446 lt’lik bagaj hacmi ile Honda Accord hayatınızın bütün yükünü taşıma da iddialı. Bagaj hacminin genişliği yeterli düzeyde ancak ne var ki böylesi bir araç için ne kadar gerekli bilinmez. Ama yine de tercih meselesi olan bu konuda yorum yapmak yanlış olur.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle