Ford Transit

Ford Transit 2009

Ford Transit denilince sanırım hiç kimse o hangi model demezsiniz. Hemen hemen hepimiz ya yolcu olarak içinde yer aldık, ya eşyalarımızı taşıttık, yada sahibi olduk. Kısacası bir fenomendir diyebiliriz Transit için.

Yaklaşık 40 yıldır dünya yollarında olan Transit’i burada tanıtmaya çalışmak çok zor. Çünkü hemen hemen herkes aracı biliyordur.
Aracımızın asıl amacı ticaret. Yük ve yolcu taşımacılığında sektörde önemli bir yeri var. Yani öyle ki kamyon niyetine kullananlar bile mevcut. Tabi ki bu nedenle de kullanıcıları tarafından yere göğe konulamayan bir araç.

Son dönem transitlerde mevcut olan bazı özellikleleri kısaca anlatayım. Şimdi bunlar bende neden yok diyenler çıkabilir. Şöyle ki canım ülkemde 15 senenin öncesinde üretilen Transitler bile varken bir standardı yakalamak mümkün değil.

Ekstra güvenlik önlemleri olan araçta kaymayı önleyici kitler mevcut. 30 sn sonra sönen aydınlatıcı farlar, EST, BTCS gibi ekstra güvenlik donanımları, ve ergonomik ön panel ile kullanıcılarına rahatlığı üst düzeyde sunmayı amaçlıyor.

Boyut ve güç olarak çok farklı modeli bulunan aracın görüntüsü hemen hemen nesilden nesile pek değişmedi. Ara sıra yapılan küçük makyajların aksine ilk çıkan modelleri olmasa da 3 – 4 nesil öncesinin modelleriyle pek farklılık taşımıyor. Tabi teknoloji her üretimde bir adım daha ileriye taşınıyor.

Özellikle Karadeniz sahillerinde çok sık rastlanan bir araçtır diyebiliriz. Hemen hemen her köyde bir tane mevcuttur. Yolcu taşımacılığında olmazsa olmazlardandır.

Aracın piyasaya çıkış fiyatı 25.000 ile 60.000 arasında değişiklik göstermekte. Tabi ki piyasada birçok ikinci el araca da rastlamak mümkün…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
ali can
ali can
13 yıl önce

bende 2005 model 350 m ford transıt çift kabın var ford cu arkadaslara seslenıyorum depo 250 ytl ye doluyor kullanısa gore 800 km yı bıraz geciyor sızce ıyımı kotumu yorum yazarsanız sevinirim