Ford Ranger

Ford Ranger 2010

2500 CC motor hacmiyle satışa sunulan Ford’un yeni gözdelerinden biri Ranger. Hani o dağ taş demeden gezinen Pick-Up tarzı 4×2 veya 4×4 araçlardan biri. Ve kabul etmeliyim ki pek şehir için ideal bir araba değil. Tabi ki gösterişi sevenlerin ve aracıyla her daim bir şeyler taşımayı hayat biçimi edinenlerin dışında.

Dediğim gibi görünüş itibariyle gerçekten bir devi andırıyor ve güç olarak da görünüşünden pek de geride kalmıyor. Özellikle kırsal kesimlerde yoğun olarak tercih edilen bu model evde ne varsa taşırım arkadaş diyenlerin ve yağmur çamur bana vız gelir diyebilecek kadar iddialı doğaseverlerin tercih etmesi gereken bir model.

Dediğim gibi pek şehir arabası değil, geniş ve uzun yapısı ile park sorunu yaşamanız mümkün. Ama ben diğer arabalara ve içindekiler yüksekten bakmayı severim diyorsanız o zaman şehir içinde tercih sebebi olabilir Ford Ranger.

İçerisine yerleştirilen deri koltuklar ve arka kasada bulunan metal korkuluklar gerçekten araca ayrı bir hava katmış. Gözde rengi olarak da bize sunulan tercihlerden siyahı kullanırsak gerçekten hoş bir görüntü oluşturabiliyor.

Ama dediğim gibi aracı almadan önce ben ne için alıyorum demenizde fayda var. Kolay park edilemeyecek kadar büyük ve yüksek. Ama içerisinde dünyayı tek seferde olmasa da parça parça taşıyacak kadar da hamaratlı. Bizden bu kadar gerisi size kalmış.

Aracın 4×2 Çift kabinli modelleri 38.000 ila 44.000 arasında alıcı bulurken, 4×4 modellerin çift kabinlileri 52.000 ile 61.000 arasında piyasada satışa sunulmuş durumda.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
hüseyin çiçek
hüseyin çiçek
12 yıl önce

ocak 2010 cehvrolet curuz baz modelini aldım aldığım günden beri bu arabanın direksiyonundan ses geldiği bir vınlama elektriksel ses ve insanı rahatsız edecek düzeyde .aldığım ankara reis otomotiv pompa yağını değiştirip verdiler fakat değişen hiçbirşey aynı ses devam .bu defa ponpayı değiştirelim giti 2 ay ancak yurtdışında geliyor bahanesiyle onuda taktılar ses giderilemedi .hakkımı tüketiciler hakem kuruluna deniyeceğim saygılarımla.
NOT:ÇOK İSTİYEREK ALDIĞIM ARABAM MEĞERSE SADECE DIŞ GÜRÜNÜŞÜ İLE BENİ ALDATMIŞ……