Ford Kuga

Bazı araçlara binince işte bu dersiniz ya. Aradığım şey işte tamda bu araç diye. İşte Ford Kuga size bunu sunuyor. Estetik ve gücü aynı potada eritiyor, size 4×4 olarak sunuyor.

Aslında aracın ismini ilk duyduğumda buda nedir ki demeden kendimi alamadım. Düşüncelerimde pek tutulmayacak, bakınca bir daha bakılmayacak bir araç hayal etmedim desem yalan olur. Ama kendisini görünce vuruldum.

Tamam bu kadar özgü yeter diyenleri duyuyorum. Aracı şöyle bir tanıtalım o halde. Araç 2008 yılı ilk yarısında Avrupa’da satışa çıkan ve yavaş yavaş ülkemizde de adını duyuran bir SUV model.

Aracın dış modeli gerçekten bir tuvalden fırlamış gibi estetiksek duruyor. Buna birde güçlü bir motor ve iç tasarım eklenince değmeyin keyfine. Tabi aracın fişini saklamanız lazım. Kaldı ki bu tarz araçlara verilen yüksek meblağların yanında pek de kafaya takılacak bir ücreti yok. Ancak asgari ücretlinin yanından geçmeye de mecali yok.

Katlanabilir koltuklar ve anti alerjik döşeme sizin rahatınız için. Sürücünün rahatı içinde ön konsolda bir çay makinesi eksik. Gerçekten ihtiyaç duyulan her şey belirli ergonomiler içinde ön konsola dizilmiş. Araca yerleştirilen 230 V çıkışlı priz ile notebook’unuzu şarj edebilirsiniz. Ayrıca anahtarın araç üzerinde takılı olduğu durumlarda debriyaj ve Ford Power düğmesine aynı anda basmanızla, kontak çevirme derdini de yok ediyor.

Arasın kırmızı sarı gibi renkleri mevcut değil. İlla kırmızı olsun diyeneler kötü bir haber. Birkaç beyaz tonu ve mavi tonu bulunan aracın siyah tonu beni bindiğim araba belli eder diyen ve arabasından Polat ALEMDAR gibi inmeyi düşleyenler için birebir.

Aracın ülkemizdeki satış fiyatı ne olarak belli olmasa da kulislerde 65.000 TL ila 75.000 TL dolayların da satışa çıkacağı tahmin ediliyor. Hele bir gelsin bakalım bu kadar övmekten sonra yüzümüzü kara çıkaracak mı?

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle