Ford C-Max

Ford firmasının aileleri düşünerek tasarladığı ve bol bol makyaj yaparak günümüze ulaştırdığı bir araç Ford C-Max. Ayrıca ismi nedeniyle pek çok ayrı okunuş özelliğine kavuşmuş olan bir araç olma özelliğine de sahip.

Tasarım olarak en hoşuma giden yanı biraz agresif yapısı ve tabi ki açılır tavan camı. Hani gençlerin kafalarını dışa çıkartıp heyooo diye bağırdıkları gençlik dizilerinden fırlamış gibi durması. Ama ne yalan söyleyeyim aracı kullanırken kafamı oradan çıkarmak pek de mümkün gözükmüyor.

C-max yapı olarak aileleri epey memnun edecek cinsten. Özellikle arka koltukların tek tek katlanabilmesi ile bagaj hacminde meydana gelen büyük artış, eşya fazlalılığı çekenlerin imdadına yetişmekte.

Kullananların şikayet ettiği konulardan biri motor sesinin çok fazla olması. Özellikle yolculuk esnasında zaman zaman yolcuları rahatsız edecek seviyelere ulaşabilirken, radyo veya müzik ile alındığında pek kulak tırmalayıcı olmuyormuş. Hani yaşayanlar öyle diyor.

Aslında arabadan çok reklamları da hoşuma gitmişti C-max’ın. Özellikle reklam müziği olarak tercih edilen “Daydream in Blue” isimli parça gerçekten de bir çok izleyici tarafından etkileyici olarak nitelendirilmekte. Bu tercihinden dolayı firmanın reklam ajansını tebrik etmek gerek.

Neyse pek dallanıp budaklanmadan gelelim aracımıza. Aracımız standart özelliklerin yanı sıra biraz önce belirttiğim gibi arkaya doğru açılır bir tavan yapısına, ekstra güvenlik özelliklerine, tek tek katlanabilir arka koltuklara, ortam kararınca yanan farlara, sensörlü sileceklere ve belki de benim için en önemli özellik olan Sony markalı özel tasarım müzik sistemi ve mp3 bağlantı soketi araçla birlikte sunuluyor.

Aracı almayı düşünenlere fiyat verecek olursak 20.000 TL ile 35.000 TL arasında bir miktarda ilerlediğini söyleyebiliriz. Tabi indirimler ve kampanyalar ile fiyatlarda oynama olması kuvvetle muhtemel…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle