Ford S-Max

2007 yılında Yılın Otomobili ödülüne layık görülen bu model C-Max ile adı sıkça karıştırmaya mahkûm olan tipik bir aile otomobili. Tabi tipik derken Ödüllü bir araç olduğu gerçeğini göz ardı edemiyoruz.

Birçoğumuz bu aracı kuşlu reklam ile hatırlamaktayız aslında. Ülkemizde ne kadar tutuldu bilemeyeceğim ama araç tasarım ve kullanışlılık olarak epey üst noktalara çıkıyor.

Yolcu ve şoför için iki ayrı klima sisteminin bulunduğu araçta, kış günü herkes donarken siz sıcaklığın keyfini çıkarabilirsiniz. Ama benim en hoşuma giden yönü aracın el freni. Hani ne var kardeşim el frenini bu kadar özel kılan şey derseniz söyleyeyim. Pilotluk tutkusu. El frenini tasarlayan arkadaşlar tıpkı bir uşağın hız kontrol kolu gibi bir tasarımla uçmayı bir tutku edinenlerin gönlünü çalmayı başarıyor.

C-max modelin de olduğu gibi arka koltuklar birbirinden bağımsız olarak katlanabiliyor ve bagaj hacminde değişik varyasyonlara imkân tanıyabiliyorlar. Dediğimiz gibi bir aile otomobili olmanın getirdiği ekstrem özellikle olsa gerek.

Araç dünyanın saygın araç güvenlik testi olan Euro Ncap testlerinden de 5 yıldızla ayrılmayı başarmış. Yani aileniz güvenli ellerde.

Araçla ilgili tek sorunumu söyleyeyim isterseniz. Dış görünüm olarak belki sadece benim hoşuma gitmeyen tek yanı ön kısım. Bu tarz araçlarda en fazla tercih edilen hızla düşüş gösteren ön tasarım yerine aracın karizmasını arttıracak yeni aksiyonlar eklenebilirdi. Ama dediğim gibi bu benim görüşüm. Pek fazla kişinin bu görüşe katılmadığının da bilincindeyim.

Gelelim fiyatlandırmaya. Otomobilin kendi sitesinde kesin bir rakam bulamadım ancak piyasada 45.000 TL ile 60.000 TL arasında satıldığı bilgilerine ulaşabiliyoruz.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle