Ford KA

Ford KA 2009

Hani küçük bir kutuya, büyük bir nesne nasıl yerleştirilir diyenlere verilebilecek en iyi cevap olsa gerek Sayın Ford Ka. Küçücük dış yapısını görenler bundan ne köy olur ne kasaba deseler de, içine girdikleri zaman sanki bir otobüsteymiş hissini yaşayınca biraz şaşıyorlar.

Tamam kabul ediyorum biraz abarttım. Ama gerçek şu ki dışarıdan pek cicili, bicili duran bu araç, içine girdiğinizde sizi hayretler içinde bırakacak. İç tasarımın çok iyi yapılması insanın o küçük araçta çok rahat bir yolculuk sürmesine neden oluyor. Hani öyle afakanlar falan da basmıyor.

İstanbul trafiğinde sizi çok rahatlatacak olan Ka, dikkatsiz sürücülerin elinde ise adeta arıza sırasına giren bir araç halini alabiliyor. Aracım minnacık her yere girer derseniz, her an bir yerini dağıtabileceği gerçeğini de göz önüne almışsınız demektir.

Son dönemde pek piyasada kalmasa da 2009 yılındaki estetikperasyonlarından oda nasibini aldı. Ekim ayında ki araç fuarında lansmanı yapılan yeni yaramaz çocuk, ülkemiz yollarında da kendini yeniden gösterecek gibi.

Aracı sinemada görmek isteyenler için birde önerim olacak. Ka ilk sineme deneyimini 007 James Bond Quantum of Solace yaşası ve bir bayan sürücünün elinde ne kadar tehlikeli bir araç olabildiğini de kanıtladı.

Ama yine de pek bayların tercih etmediği mini modelin renkleri de bayanları baştan çıkaracak nitelikte. Ne diyelim Yeni FordKa ya Türkiye yollarında kazasız günler…

Aklıma gelmişken bu aracı bende almak istiyorum diyorsanız cebinizde 25.000 TL’nin bulunması gerek.

Tagged
0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle