Ford Fusion

Ford Fusion 2010

Bir çok kişi tarafından Ford Fiesta’nın abisi olarak nitelendirilen bir araç Ford Fusion. Daha geniş ve ağır duruşu ile daha ağır bir izlenim veren bir araç olmasının yanında hemen hemen Ford Fiesta ile aynı donanımsal özelliklere sahip bir ürün.

Özellik olarak şöför için kullanışlı ne varsa hemen hemen hepsine sahip olan bir araç. Yol bilgisayarından, otomatik vites tercihine, otomatik yanan farlardan yağmur sensörlerine, refakatçi aydınlatmadan kaymayı önleyici koltuklara kadar rahatlığın ve güvenin ön plana çıktığı bir araç olan Fusion, ülkemizde de epey bir beğeni topladı.

Kullanıcılarından pek şikâyet almayan aracın en çok eleştirilen bölümü keskin hatları sanırım. Bazılarının tekerlek takılmış tuğla benzetmesini yaptığı araç, bu eleştirilere rağmen birçok araç sever tarafından beğeniliyor. Aracın özellikle şehir içinde tümseklerde fazla rahatsızlık vermemesi ise en çok beğenilen artı yanı olsa gerek. Özelliklede hız tutkunu gençler tarafından.

Aracın dış görselliği bir çok aracın bir araya getirilmesi ile oluşmuş gibi durduğu ise bir gerçek. Tasarıma bakıldığında transit connect ve fiestayı anımsamamak mümkün değil.

Ama yinede ne kadar başkalarına benzese de kullanıcıları için o benzersiz bir araç…

2009 Nisan ayı sıfır araç fiyatları motor hacimleri ve opsiyonel özelliklere bağlı olarak 29.000 TL ile 33.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle