Ford Fiesta

Ford Fiesta

İstanbul’da düzenlenen AutoShow ‘da görücü karşısına çıkan Yeni Ford Fiesta, tamamen yenilenen dış yapısıyla otomobil severlerin aklını ve kalbini kazanmayı başardı.

Aracı kullanmaya başladığınızda klasik Ford rahatlığının yanı sıra küçük bir alanda ne kadar büyük işlerin yapılabileceğini de görmüş oluyorsunuz. Özellikle otomobile entegre edilen ve şoförün rahatı için elinden geleni yapan ön konsol hayret uyandıracak kadar işlevsel. Kolay kullanım ve ulaşım ön plana alınırken görsellikten de hiçbir şey kaybetmemiş. Deyim yerindense uzay çağını şimdiden yaşatıyor kullanıcısına.

Sağlam bir gövde yapısının yanı sıra, dış tasarım da eski Fiesta’ya oranla çok daha üst noktalara taşınmış durumda. Özellikle farlarda yapılan estetik düzenleme ile aracın farları bir bayanın gözleri gibi insanda hayranlık yaratabiliyor.

Kısacası yeni Ford Fiesta otomobil severlerin yeni gözdesi olmaya hazır. Özellikle bayanlar tarafından çok tercih edileceğini düşündüğüm araç, şehrin bitip tükenmeyen trafiğinde size çok yardımcı olacak. Her ne kadar dışarıdan çok küçük görünse de, içine girince fizik kurallarının yanılmış olabileceğini düşünmeden yapamayacaksınız.

Tabi ki aracı överken bazı yergileri de göz önüne almamız gerekli. Özellikle büyük araçlara alışan kullanıcı, Fiesta’ya uzun süre uyum sorunu yaşayabilmekte. Bununla beraber pek de ideal bir aile aracı olmadığı da herkes tarafından kabl görülen bir gerçek sanırım.

2009 yılı itibariyle yapılan ÖTV indiriminin ardından hücum edilen otolardan biri olan Fiesta, şuan tamamen tükenmiş durumda. Buda her halde ne kadar tercih edilen bir otomobil olduğunun kanıtı oluyor.

2009 Nisan ayı sıfır araç fiyatları motor hacimleri ve opsiyonel özelliklere bağlı olarak 27.000 TL ile 35.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
berkay
berkay
12 yıl önce

en güzel araba ford fiesta yakıtları harikaaa