Fiat Panda

Fiat’ın en küçük bireyi olan ve bir başka şehir efsanesi olan model ile karşınızdayız. “Fiat Panda“, ailenin en ufak bireylerinden biri olarak markanın ekonomik şehir içi model imajını taşımaktadır.

Sınıfındaki rakiplerine göre dikdörtgen yapısı sayesinde özellikle iç hacim konusunda başarılı olan “Panda”, performans ve hafif arazi koşullarına uygun modelleriyle de müşteri portföyü geniş bir otomobildir. Aracın 1980 yılına dayanan tercübeli tarihi ve 2003 yılında üretilen ikinci nesil üretimine “Fiat Gingo” adı verildiğini de belirtelim.

Aracın en güçlü motoru 1.3 litrelik 70 beygir güç üreten multijet turbo dizel modelidir. Aracın yolcu sayısına göre değişkenlik gösteren maksimum hıza sahip olduğunu belirtelim. Bu konunun detaylarında aracın 3 kişi ile saatte 100 km hızlı geçemediği belirtilmektedir. Bu durumdan ötürü bazı rakiplerine karşı değer kaybı oluşmaktadır. Bu yüzden ötürü şehirlerarası yolculuklarda hızınıza dair şimdiden net bir fikriniz olabilir.

Aracın artı hanesine baktığımızda;
– Modern tasarımı ile pek çok kişinin beğenisini kazanan bir modeldir.
– Sahip olduğu bu dikdörtgen benzeri tasarım ile rakiplerine oranla daha geniş iç mekâna sahiptir.

Aracımızın eksilerine göz atarsak;
– Yolcu veya yük artışına ters oranla düşüşe geçen hızı, belirli oranda müşteri kaybına neden olmuştur. Ancak şehir içi kullanım sınıfında olduğunu düşünürsek çok büyük umutlar bağlamamızın yanlış olabileceğini düşünebiliriz.
– Motor gürültüsünün özellikle yükselen hız ile doğru orantılı olarak rahatsız edecek derece de artması da rakipleri karşısındaki eksilerinden biri.

“Fiat Panda ikinci el fiyat” aralığı, Mayıs 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Fiat Panda 1.2 Litre 2005 Model Fiyatı: 13.000 TL’dir.
Fiat Panda 1.1 Litre 2008 Model Fiyatı: 17.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle