Fiat Palio Van

1996 yılında üretimine başlanan ve bugün tam 13 yıllık bir tecrübeye sahip olan ve FIAT ailesinin hatchback modelleri arasında belirgin bir isimdir. Aracın bu belirginliği gerek kargo modeli “Fiat Palio Van”, Statio modeli “Palio Weekend” ve Crossover Suv modeli “Fiat Palio Adventure” ile geniş bir müşteri yelpazesine hitap eden Palio ile sizlerleyiz.

Yukarıdaki paragrafta da yer alan çeşitli modelleri ile göz dolduran Fiat Palio’nun kargo modeli olan ve günümüzdeki tam model adı ile “Fiat Palio Van Sole” üzerine bilgilerimizi sizlerle paylaşacağız. Sınıfındaki kargo model rüzgârının liderliğini elinde bulunduran Palio, ticaret konusunda daha seri ve daha ticari bir kan arayışında olan pazarın isteğine karşılık vermiştir. Özellikle fotokopi makineleri ve benzeri gibi firmaların veya firmaların pazarlama denetleme filoları için gerekli modellerden biridir.

Elbette ki özel ticari işleriniz içinde ekonomik bir yardımcı olabilir. İlk üretilen modeli 490 kilo taşıma kapasitesine sahipken, bugün “Fiat Palio Sole” 495 kilo kapasitesi ile artışı ve sınıfındaki güçlü liderliğini kolay kolay bırakmayacağını göstermektedir. Özel model otomobil yapımlarınız içinde biçilmiş kaftan olan bu modellerin başlangıcını veren FIAT ailesini en etkili rakibi “Opel Corsa Van” modelidir.

Gelelim otomobilin artılarının ne olduğuna;
– Multijet motor seçeneği ile sınıfının en ekonomik modelidir.
– Kargo alanının boyutları, karoser tasarımının yüksekliğine oranla geniştir. Bu hacim orantısı sınıfının ilk sıralarında yer almasına olanak sağlamaktadır.

Eksi hanesine baktığımızda ise;
– Genel olarak tüm Van modellerde yer alan bir eksi olan, ticari araçlara özgü süspansiyon detayının güçlendirilmiyor olması araçların camlı modelleri ile aynı limitlerde olmasına neden olmaktadır.
– Bir diğer eksi ise aracın EuroNcap değerlendirmesinde 5 yıldıza erişememiş olması düşündürücü olabilir.

“Fiat Palio Van ikinci el fiyat” aralığı, Mayıs 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Fiat Palio Van 1.2 Litre 8V 2005 Model Fiyatı: 7000 TL’dir.
Fiat Palio Van 1.3 Litre 2007 Model Fiyatı: 12.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle