Fiat Albea Sole

Sınıfın tasarruflu üyelerinden biri olan ve ekonomik aile araçları düşünüldüğünde Fiat’ın en büyük kozlarından biri olan “Fiat Albea Sole” ile karşınızdayız. Sınıfının pek çok “En Özelliğini” bünyesinde bulunduran bir otomobildir. 1.3 Litre multijet motoru ile gerek şehir içi, gerekse şehirlerarası yollarda tasarruflu ve atak bir yolculuk sunmaktadır.

Sınıfının en geniş bagaj hacmini elinde bulunduruyor olması en büyük artılarından biri. Son dönemlerde Fiat’ın başlattığı lpg sıfır üretimlerle sınıfında bir ilke daha imza atmış oldu. Elbette modelin bu başarısının arkasında firmanın izlediği ürün tanıtım, pazarlama ve satış sonrası hizmet gibi detaylar bulunuyor. Böylesi olumlu işleyen bir marka içinde başarılı ürünlerin bulunması mümkündür.

Aracımızın artılarına geldiğimizde, karşımıza güvenlik önlemlerindeki seçenekli yapı ve araç içi tasarım gözümüze çarparlar.
– Yolcu hava yastığını dilediğiniz zaman servis dışı bırakabilirsiniz.
– Active ve Dynamic olarak iki paketi bulunan Albea Sole’de direksiyonun yükseklik ayarlaması gibi sürüş kolaylaştırıcı özellikler standarttır.
– 100 km’lik sürüş sonrasında 1.4 Fire motor seçeneği ile 5 litre, 1.3 Multijet motoru ile 3.9 litre yakıt tüketmektedir.

Eksilerine geldiğimizde ise yol tutuşundaki sınıf ortalamasına yakın yeteneği ile rakiplerinin gerisinde.
– Yapısı itibari ile virajlarda savrulma kat sayısı (G) sınıf ortalamasının üzerindedir.
– Şişkin karoser tasarımı ile herkesin beğeneceği bir otomobil olmadığı da tartışma götürmez bir detaydır.

Son olarak “Fiat Albea ikinci el fiyat” aralığı, Mayıs 2009 itibari ile aşağıdaki gibidir;
Fiat Albea Sole 1.4 Fire Active 2006 Model Fiyatı: 12.000 Tl’dir.
Fiat Albea Sole 1.3 Litre Multijet 2008 Model Fiyatı: 23.500 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Oguz
Oguz
14 yıl önce

Albea ların tümü yol tutmuyor. Uzun yola cıkıldıgı zaman anlasılır. Resmen havada mı gidiliyor, yolda mı gidiliyor belli değil. Arabada savurganlık var. Genel olarak problem var. 1 sene kullandım. 2SEFER KAZA YAPTIM. Özellikle 2. el alıyorsanız ve araba bakımsızsa dikkatli olun. Yol tutmuyor. Ben 5. viteste patinaj cektiğimi biliyorum. Anlamadıgınız anda serit değiştirmiş olarak buluyorsunuz kendinizi. Allah kazadan korusun. selamlar Oguz..