Fiat 500

Fiat markası, ilk olarak 1950 yıllarında ortaya çıkmıştır. Fiat 500 markası ise 1957 yılında Fiat markası için belkide bir devrim olmuştur. O dönemlerde çıkardığı minik ve hesaplı bir araba olan Fiat 500, 4 milyon satış yapmıştır ve dönemin rekorunu kırmıştır. Fiat 500 modeli artık günümüze kadar %100 gelişim göstererek ulaşmıştır.

Aracın son tasarımı 2008 yılında araba severler ile buluştu. Aracın şık tasarımı gerçekten araba severler için artı bir husus. Aileler içinde muazzam derecede tercih edilebilir olan bu araç, motor ve güvenlik özellikleri olarak da mükemmeliyet sunuyor sizlere. Fiat Linea’da ilk olarak kullanılan [Blue&Me] sistemi Fiat 500’de de kullanılmıştır.

Aracın en büyük özelliklerinden biri ise araç Euro NCAP çarpışma testlerinde 5 yıldız almıştır ve mükemmel bir güvenlik sistemine sahiptir. Aracın motor özelliklerine değinecek olursak araçta 1.2/1.4 benzinli ve 1,3 multijet motor kullanılmaktadır. Araç yakıt tüketimi bakımından da mükemmel durumdadır. Yakıt sarfiyatı gerçekten diğer Fiat araçlarına göre çok daha hesaplı olan Fiat 500, emektar olmasından dolayı da sevilmektedir.

Aracın şık ve küçük tasarımı, gerçekten ilgi uyandırıcı ve aileler için birebir tavsiye ettiğimiz bir araçtır. Umuyoruz ki Fiat 500 zaman içerisinde gelişimini bu doğrultuda ve en önemli şekilde yapacaktır. Araçta sizlere sayacağımız olumsuz bir kusur bulunmamaktadır. 2010 başı itibariyle ülkemizdeki ikinci el piyasa değeri yaklaşık 15.000 TL civarlarındadır.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle