Ferrari California

Ferrari California 2010

Dünya’nın en çok tanınan ve en kaliteli arabalarını üreten Ferrari firması, İtalya’nın en büyük para kazanan kurumudur. Zamanla hep daha iyisini piyasaya süren Ferrari, son olarak çıkardığı Ferrari California isimli modeli ile kalitesini bir kez daha ortaya koyuyor.

Araç gerçekten mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş. Klasik kırmızı Ferrari rengi ile ilk görüntüleri yayınlanan California, mükemmel bir iç tasarıma da sahip. Sürücü kolaylığı sağlayan Navigasyon sistemi aracın iyi özelliklerinden biri durumundadır. Araçta çift parçalı açılır – kapanır üst tavanda bulunuyor ve bunun yanı sıra ilk orta-ön konumlu V8 motoru bulunmaktadır.

240/340 lt bagajı, 350 Euro civarındaki makul fiyatı ve hepsinden önemlisi küçük aile bireylerinin de sizinle seyahat etmesine imkân veren arka koltuklar gerçekten + bir özellik. Araçta katlanabilir tavan ile 4 mevsim sürüş keyfi yaşanabilir. Tavan kapalıyken 340 litre bagaj hacmi sunan 2+2 oturma düzenine sahip California, tavanı açıldığında da 240 litre bagaj hacmi sunabiliyor. Arka koltukların hemen gerisinde yer alan takla barları ise olası riskli durumlarda 190 milisaniyenin altında açılarak sürücü ve yolculara maksimum korunma ağlıyor.

Aracın derin motor özellikleri bulunuyor. Her Ferrari aracında olduğu gibi bu araçta da mükemmel kuvvetli olan bir motor kullanılmıştır. V8 motora sahip California, 4,3 litre hacimli güç ünitesiyle de farkını ortaya koyuyor. Litre başına 107 HP güç üreten 460 HP’lik motora sahip Ferrari California, 485 Nm’lik tork değerinin de etkisiyle 0-100 km/s hızlanmasını 4 sn’nin altında tamamlayabiliyor. 7 ileri vitesli şanzıman, F1 araçlarında olduğu gibi direksiyon üzerinde yer alan kumanda pedallarıyla hızlı değişim sağlarken; Ferrari California’nın etkili biçimde 310 km/s’lik maksimum hıza erişmesine de yardımcı oluyor ve dünyanın teknoloji harikaları listesinde yerini başarı ile alıyor.

Zaman içerisinde idol olabilecek bu aracı, araba fuarlarında görmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. İç tasarımına da çok dikkatli göz atmanızı önemle rica ediyoruz.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle