Bmw X6

BMW X5 ‘in devamı niteliğinde üretilen BMW X6 güçlü motoru ve şık tasarımıyla BMW X5 ‘in gözdeliğini koruyacak nitelikte üretilmiş. BMW X5 ‘ten daha şık olmasını ise tamamen sportif görünüşü ve tasarımına borçlu olduğu söylenebilir. Tasarımda normal dışına çıkması piyasa da büyük dikkat çekmesine ve satışlarını artırmasına bir katkı sağlamış. Önden arkaya doğru incelen ve keskin hatlarla süslenen araç farkındalık yaratarak spor bir hava kazanmış.

Çift turbo beslemesi ve yaklaşık 405 beygirlik gücü aracın bir jeep olarak gücünün hakkını vermiş. 4.4 litrelik motor hacimli motoru 605 nm ‘lik güç üretebiliyor. 0-100 km/s arası hızı yaklaşık 5.5 saniye içinde ulaşabiliyor. En önemlisi araç bütün motorun gücüne ve torkuna rağmen düşük yakıt tüketimi ile cazip bir ürün haline geliyor. Kendisine Türkiye gibi güzel bir pazar bulan BMW X6, satışlar konusunda BMW X5 kadar şanslı değil. Bu eksisinin en büyük sebebinin alışılmışın dışında bir tasarım kullanması olduğu söylenebilir.

Aracın yol tutuşu kendisini pek belli etmese de kullanıcılara beklentilerinin üstünde bir yol tutuşu sağlıyor. Aracın normal dizel jeeplerden ayrı bir yanı ise dizel motorlarda yaşanan ses sorununu çözmüş olması. Aracın içerisi gayet sessiz. Araçtan kullanılan elektronik sistemlerde beklide aşırıya kaçılmış denebilir. Teknolojiyi gereksiz kullanmış desek daha doğru bir tabir olur.

Araç içi aydınlatma sistemleri böyle bir araçta çok eksik kalmış. Ancak klima ve ses sistemlerine diyecek yok. Aracın kullanışlı yanlarından bir tanesi de pratik ama güzel olan araç kapı kilitleme sistemi. Sistem siz kontağı kapatıp kapıyı kapattığınız anda siz kilitleyene kadar kapılardan ince bir ışık serisi yanıyor.

Aracın tasarımını en az beğenenler kadar beğenmeyenler olduğu doğru. Bu rakamsal olarak değerlendirilirse çok fazla kişiyi kapsıyor. Ayrıca aracın cep yakan fiyatları ülkemiz koşullarında hiçte cazip değil.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle