Bmw M5

Spor tarzının yanında tipik BMW zarafeti ve kalitesini de daha ilk bakışta veren BMW M5, BMW M serisindeki araçlara oranla daha güçlü bir motor yapısına ve daha seri bir yapıya sahip.

Alman dev otomobil üreticisi BMW’nin ürettiği araçlardan en güçle ve en hızlı model olan BMW M5 motor yapısı ve performansı olarak mükemmel değerlere sahip. Farklı bir motor sisteminin uygulandığı BMW M5 modelinde V10 tipi motora iki tane kompresör eklenmiş. Böylece aracın 507 beygirlik gücü, 7500 – 8200 devir aralığında 730 beygire yükseltilmiş. Bunun yanı sıra 700 devirde 700 Nm tork sağlayan yapısı ile de spor ve seri otomobil tutkunlarının gözdeleri arasına girmeyi başarabilecek bir otomobil.

Bütün bu motor özellikleriyle göz dolduran BMW M5 bahsettiğimiz gibi mükemmel seri bir yapıya ve itme yapısıyla ileri düzey hız seviyelerine ulaşma kapasitesine sahip. 0 – 100 km/h arası hıza yalnızca 4,2 saniyede ulaşmayı başaran BMW M5 bu konuda ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor. 340 km/h maksimum hız seviyesine sahip otomobil 0 km hızdan 300 km/h hıza 30 saniye dolaylarında ulaşabiliyor. Ve söylediğimiz gibi hızlanması saatte 340 km’ye kadar devam ediyor.

Genellikle drag olarak bahsedilen hızlı vites değiştirmek ve bu ayarda performans almak için harika bir yapıya sahip BMW M5 bu yeteneğini Drive Logic ismiyle anılan 7 ileri vites sistemine borçlu. Drive Logic olarak bahsedilen bu sistem debriyaj pedalı kullanmadan ve gaz kesmeden yalnızca direksiyon üzerindeki butona hafif bir dokunuşunuzla vites geçişi sağlıyor. Bu da otomobilin seri yapısına çok uygun bir özellik olarak geliştirilmiş.

Ayrıca 9 moda sahip olan süspansiyon yapısı ile yola adapte olmada da mükemmelliğini koruyan BMW M5 spor otomobil ve hız tutkunları için mükemmel bir otomobil olsa gerek…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Feridun
13 yıl önce

Gerçekten harika bir araç. BMW bu araç için gerçekten iyi hazırlanmış. Mükemmel bir araç olmuş.