Bmw 6 Serisi

2003 yılında tanıtımı yapılan Bmw 6 serisi Bmw 5 serisinin devamıdır. İlk olarak ABD, ardından bütün dünyada satışı başlamıştır. Satışı başlamadan öncede Bmw meraklılarının çok büyük ilgisini çekmiştir. Bmw bu seride sportif olmayı tercih etmiştir. Bmw 6 serisindeki otomobillerle oldukça beğenilmiş ve tarihinde ki en büyük atılımlardan birini 6. serisi ile yapmıştır.

Bmw’nin 6 serisinde dış tasarımını oldukça geliştirdiği söylenebilir. Bmw 6 serisi dış tasarım olarak mükemmel tasarı edilmiş ve bu konuda ki bütün alkışları hak etmiştir. Motor gücü olarak ta Bmw 6 serisi kendisinden önceki modellerine büyük fark atmıştır. Nitekim Bmw 6 serisinde 650 beygirlik güç üretebilen motorlar dahi kullanılmıştır.

İç dizayn olarak pekte şık bulunmasa da piyasaya çıktıktan sonra classspor otomobil olarak anılmıştır. İç dizaynının sürücülere güzel gelmemesinin en önemli sebebi sürüşte insana rahatsızlık veren basık tavan yapısıdır. Spor tarzda üretilen bir araç için bu basıklık önemli bir eksik olmuştur. Çeşitli jant tasarımları ve keskin hatları sayesinde tasarım ödülü de almış seri teknolojik donanım anlamında da gayet başarılı olmuş. Nitekim serinin bazı araçlarında gece görüş sistemi dahi kullanılmıştır. Serinin bu teknolojik atılımları Bmw 6 serisinin çok tutulmasının sebeplerinden biridir. 0-100 km/s ortalama 5 sn’ yede ulaşabilen Bmw 6 Serisi gücünü çok iyi kanıtlıyor. Yol tutuşu olarak mükemmeli sunan otomobil, tabiri caizse adeta yolda süzülüyor. Bütün güzelliğinin yanında araçların fiyatları kimi bütçeleri sarsabilir nitelikte. Nitekim bazı modellerinin fiyatlarının 145.000 Euro olması cep yakar nitelikte.

Bmw 6 serisine rakibi olarak görülen Mercedes cl serisine tasarımı, konforu ve teknolojisi ile büyük fark atan seri Mercedes cl’den daha fazla satış yapmıştır. Bu rekabeti kazanması Bmw 6 serisinin ne kadar tutulduğunun ve beğenildiğinin bir kanıtı olsa gerek.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle