Bmw M3

BMW’nin ‘Ateş Parçası’ olarak anılan otomobili ilk bakıldığında BMW’nin heykelsi ve güçlü tasarım anlayışının mükemmel uygulanılması ile dikkat çekiyor.

Alman otomobil yapımcısı M GmbH M serisi araçların 30. üretim yıldönümünde M3’e hayat vermesi ile biliniyor.

Sert ve agresif gözüken ön tamponu saldırgan bir köpekbalığı gibi gözüküyor. Yere yakın yapısı ile BMW’lerde görmeye alışkın olduğumuz motor kaputu üzerindeki çıkıntı ile rakiplerine meydan okurcasına sağlam ve kararlı bir duruşa sahip.

Çok kıvrak yapısıyla test sürüşlerinde olumlu yorumlar alan BMW M3 sürücü isteğine göre farklı opsiyonlara sahip olabiliyor. Bunlardan bir tanesi var ki gerçekten nefes kesici. M-Driver adlı bu paket otomobile uygulandığında BMW M3 bir panter gibi 280 km/h hıza ulaşabiliyor. Bu bir hız tutkunu için müthiş bir keyif olmalı…

Ancak bu paketi almadığınızda da 250km/h hıza ulaşabilen canavar BMW M3 bu haliyle de heyecan verici. Ferrari F430 ve Porsche 911 GT3 gibi araçlara yakın performansı ve onlardan bir hayli düşük fiyatı ile de dikkat çekiyor. BMW kalitesi, işçiliği ve karizması da yanında… 0 – 100km/h hıza 4.9 saniyede ulaşan BMW M3, Porsche 911 GT3’ten yarım sanşye kadar yavaş kalıyor. BMW M3’ün fiyatı 140.000 Euro dolaylarında; çok büyük bir rakam gibi canlanıyor gözünüzde ancak böyle bir araç verilen en küçük parayı dahi hak ediyor olmalı. Porsche 911 Gt3 208.000 Euro fiyata sahipken Ferrari F430’un fiyatı ise 298.000 Euro dolaylarında. Bu rüya fiyatların yanında M3 performansı dikkate alındığında BMW fiyat performans ikilisine bir kez daha hayran kalıyoruz.

BMW M3 spor tarza sahip olması sebebiyle iç tasarımda da spor trendine devam etmiş. Rahat ve ayarlanabilir spor koltuklar sürücü ve yolcuların rahatlığının üst düzeyde olmasını sağlıyor.

Ve bilindiği gibi elektrikli kemer sistemine sahip olan BMW M3’ün bu sisteminin yavaş hareketi dolayısıyla BMW M3 ruhuna ters düştüğü düşünülüyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle