Bmw X5

Bmw X5 2008

Üzerindeki donanım ve opsiyonlarıyla 135.000 Euro’yu bulan fiyatı ile bir rüya olan BMW X5 iddialı tasarımı ve göz dolduran duruşu ile bu imajı pekiştiriyor.

Alman ve BMW tarzını kusursuz bir şekilde yansıtan BMW X5 yeni imajıyla tutkunlarının kalp atışlarını hızlandırmaya devam edecek gibi. X5 bu yeni imajıyla geçmişteki başarısına başarı katarken rakiplerine de ilham veriyor. Bu sebepleX5’e muadil araçlar üretilmeye başlanıyor.

Aracın tasarımına göz attığımızda ise çarpıcı BMW çizgileriyle karşılaşıyoruz yine. Eski versiyonun çizgileri yeni tasarımda da devam ettirilmiş ancak daha kararlı daha klas bir otomobil çıkmış ortaya. Boyutları artan BMW X5 sportifliğinden ise hiçbir şey kaybetmemiş.

Otomobilin büyümesi bagaj hacminin artması olarak yansımış X5’e ilk versiyonlarda 465 litre hacmi olan bagaj, yeni jenerasyonda ise 620 litreye çıkartılmış. Aynı zamanda üç sıra koltuklarıyla dikkat çeken BMW X5 çocuklar için iyi bir alan oluşturmuş. Aracın hacmi büyük olunca bu da iç tasarıma kusursuzluk ve rahatlık veriyor. İç tasarımında da sade spor çizgilerini koruyan araç kaliteli işçiliği ile de dikkat çekiyor. Sadelik ve kalitenin birleşimiyle ise ortaya mükemmel bir tablo çıkıyor.

X5’in özelliklerinden birisi ise iDrive adı verilen otomobil yönetim sistemi. Test sonuçlarında en çok eleştirilen noktası bu olan BMW X5’in sahip olduğu iDrive sisteminin oldukça karmaşık olduğu iddia ediliyor.

BMW X5 kontağı açma anınızdan itibaren size müthiş bir keyif veriyor. Bu sürüş keyfini ise BMW kalitesi, iç tasarımı, motor performansı, ve yeniliklerine borçlu. Eski versiyonundan sonra büyük bir evrim geçiren X5 yol tutuşu konusunda mükemmel. Aynı zamanda eski versiyonundan %8 daha az yakıt tüketen BMW X5 sizi asla yormuyor. Motoru çalıştırırken Start butonuna basıyorsunuz ve tek bir tuşa dokunmakla el frenlerini devreye sokuyorsunuz. İlginç değil mi?

BMW X3 de en çok eleştirilen noktalardan birisi olan süspansiyon sistemi ise BMW X5’te mükemmeliyetçi anlayışa uygun.
Bütün bu özellikler ve kusursuzluğun da bir bedeli var tabi.

Sıfırının fiyatı 100.000 Euro dolaylarında olan X5’in ikinci el fiyatları ise 50.000 ile 90.000 Euro arasında değişiyor…

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
çin
13 yıl önce

çokta güzel deyil

ekrem
13 yıl önce

çok güzel arabalar üretiyorsunuz.ben küçüklükten beri hayranıyım bmw x5 in ve diğerlerinin

ekrem
13 yıl önce

bmw den daha iyisi yok bence

ahmet
ahmet
13 yıl önce

valla güzel bi araba

sadettin
sadettin
13 yıl önce

asaletın yyeter

ECE
ECE
13 yıl önce

en güzeli AUDİ Q7