Bmw 5 Serisi

BMW’nin E serisi olarak ta bilinen bu serisi üretimine çok önceleri başladı. Üretiminin ardından çok tutulması ile gelişimini büyük bir hızla sürdürdü. Ne var ki 5. nesil üretimine bile başladı. BMW’ nin en az 3. serisi kadar tutan BMW 5. seri özellikleri bakımından da çok iyi donatılmıştır. Ancak bu serininde belli başlı beğenilmeyen yanları vardır.

BMW 5 serisinin en güzel aracı hiç kuşkusuz adının en iyi şekilde duyurmuş olan BMW Sedan ’dır. Kaliteli malzemesi ve işçiliği ile sportif görünüşün birleşimi olan araç hafif ve şık jantları ile de dış tasarımını tamamlıyor. İç dizaynında da konforu elden bırakmayan BMW Sedan konforlu koltukları ve araç içi aydınlatması ile gayet keyifli ve konforlu bir sürüş keyfi sunuyor. İç hacmi ise standart düzeyde denebilir.

8 Silindirli modeli ile farklı bir açılım yapan BMW bu motoru benzinli, olarak dizayn edilmiş. 0-100 km/s ortalama olarak 5,7 saniye de alan 8 silindirli motor yapısı 100 km de sadece 10 litre benzin harcıyor. Tabi bu rakam firmanın belirttiği miktar, ancak bu miktarın normal koşullarda daha fazla olması, şehir içi kullanımda önüne geçilemez bir durum olsa gerek. 8 silindirlik araçların satışının ülkemizde yaygınlığı ise yeterli düzeyde değil.

6 silindirli motorlarında benzinli ve dizel gibi 2 seçenek sunan BMW 5 serisi araçları bu modeli ile 8 silindirli modelden çok daha uygun gözüküyor. Gayet sessiz çalışan motorlar 100 kilometre de 7,7 litrelik yakıt harcıyor. Verim konusunda da sorun yaşamayan motorlar ülkemizde 8 silindirliye nazaran daha iyi satış yapıyor. Dizel seçeneğinde 400 NM tork üretebilen motor benzinli seçeneğinde ise sadece 320 NM tork üretebiliyor. Serinin tasarruf açısından da bir çok yeniliğe sahip dizel motor seçeneği sunması ise gayet güzel.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle