Audi R8

Audi’nin yeni spor aracı ülkemizde Porsche veya Ferrari kadar yaygın değil ve o kadarda çok bilinmemekte. Audi R8 in fiyatı, görünüşü ve kategorisindeki diğer arabalara göre bir hayli yüksek olan performansıyla parmak ısırtıyor.

Audi firması adete insanların nefesini kesmek için R8 modelini çıkarmış. Bu modelde Audi mühendisleri gerçekten bir eser ortaya koyabilmek için yarış teknolojilerinin geleceğe doğru yapımını ve bir hayli lüks inceliklerin bütünlemesini kullanmış. Arabanın temel özelliklerine bakıcak olursak, karşımıza çıkan ilk şey dört çekişli bir sistem stabilitesi kullanıyor olması, motor kısmında ise yüksek devirlere ulaşabilen bir V8 benzinli teknolojik motor bulunmakta.

Göze en hoş gelen tasarım özelliğinin başında ise kuşkusuz Audi’nin ilk defa bu arabasında kullandığı dikdörtgen şeklindeki bir çerçeveli ön ızgarası. Izgaranın her iki tarafına yerleştirilmiş ek hava girişleri yuvalarının üst bölümü komple düz şerit olarak LED farlarla birleşiyor. Buda çok güzel bir görsel şölen doğruyor. Arabanın iç dizaynıda sadece sürücünün komforuna ve ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş. En dikkat çekici özelliği, arabanın sürüş konumu, birbirlerinden farklı grafikler içiren gösterge panelleri ile ortada bulunan konsolun arasında yerleştirilmiş olması.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle