Audi Q5

Audi Q5 2009

Audi firmasının SUV sınıfındaki ilk gözbebeği olan Audi Q5 dinamik tasarımının yanı sıra yürüyen teknik aksam özellikleriylede sınıfındaki diğer rakiplerine göre en sportif araç olarak ön plana çıkıyor. Audi Q5, geçtiğimiz senenin yaz aylarında Batı Avrupa ülkelerinde satışa başlanmasının ardından 2009 yılının başındada Doğuş Otomotiv grubu tarafından Türkiye’de de satışına başlandı.

Audi Q5, kuvvetli ve spor tasarımıyla olduğu kadar firmanın yeni tasarım genlerini taşımasıyla da etrafındaki bütün meraklı bakışları üzerine toplamayı başarıyor. Tek çerçeveli geniş, ve sürücüğün isteği üzerinede LED olarak ayarlanabilen gündüz aydınlatmasıyla donatılabilen ön farlar, genel hatları ve değişik yuvarlakları sayesinde Audi Q5in görselliğine büyük tat katıyor. Aynı zamanda sivri ve üçgenimsi köşeli far yapısıyla birlikte Audi, Q5 modelinde ilk defa hayata geçiriyor. Ayrıyetten Audi Q5in arka tarafında dikkat çeken görsel detayları tamamen sürücünün seçimine bırakılmış. İsteğe göre arka stop farlarına ekstra olarak LED teknolojisiyle donatılabiliyor. Standart bagaj kapısı alüminyum olarak değiştirilebiliyor.

Arabanın performansına değinecek olursak, Audi Q5’te turbo beslemeli motor seçenekleri ve geliştirilmiş yakıt tasarrufuyla birlikte ön plana çıkıyor. Arabada modern teknolojiye sahip 4 silindirli, 211 beygir gücünde bir motor bulunuyor. Araba 0 km hızdan 100 km hıza tam tamına 7.2 saniyede ulaşabiliyor. 100 km de ortalama olarak 9 litre yakıt tüketimi yapan arabada son hız ise saatte 225 km.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle