Audi A3

Audi A3 2009

İlk defa 1996 yılında piyasaya sunulan Audi A3’te günümüze kadar birçok değişiklik yapıldı. Bunları temel olarak 3 ayrı kategoride inceleyebiliriz : Tasarım, kalite ve tasarım. En son çıkan kasada motor seçeneklerinden ikisi tamamen yeni ve çok teknolojik. 130 beygir gücündeki pompa ateşlemeli euro turbo dizel teknolojisine sahip motor 1.9 litre hacimli TDI motora sahip. Özellikle bu motora sahip olan A3 modeli, hem arkadan hem önden çekişli yani dört çekişli bir şanzımanla kullanıcıya sunuluyor. Toplam arabada 6 vites bulunmakta. Önden çekişli olan modellerinde 0dan 100 kmye ulaşma süresi 10.5 saniyeye kadar çıkarken, dört çekişli kasasında bu süre sadece 9.1 saniyeye düşüyor. Arabanın maksimum hızı ise saatte 230 km. Her iki modelinde genel olarak 100 km mesafede yaktığı yakıt 5 ila 6 litre arasında. Buda gayet güzel bir tasarruf sağlıyor.

2009 yılında çıkan Audi A3 kasasında özellikle iç panelde kullanılan malzemeler sağlamlık bakımından bir hayli güçlendirilmiş. Bütün butonlar ve düğmeler daha fazla verimli hala gelebilecek şekilde yeniden dizayn edilmiş.Sürücünün isteğine bağlı olarak Navigasyon dışında Audi nin kendi yön bulma programı olan Plus sistemide kurulabiliyor.

Audi A3’ün dış tasarımı ise çok güzel dizayn edilmiş. Göze çok hoş duruyor. Tek parça saydam camlı ön farlar istenilirse Xenon olarak veriliyor. Sinyal farları ve arka stop farlarının orda bölümü beyaz olarak yeniden boyanmış.

Audi A3 piyasaya çıktığından bu yana geçen 4 sene içinde 500 bin kişiye satılmış, bu büyük modifikasyonlar sonrasındada müşteri portföyünün katlanarak çoğalcağına inanılıyor.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle