Renault Trafic

Renault Trafic 2009

Renault’un birden fazla kopyası bulunan modeli Trafic ile karşınızdayız. Aracın birden fazla kopyası ile anlatmak istediğimiz durum Opel Vivaro ve Nissan PriMastar gibi araçlar ile arasındaki %98 lik benzerliktir.

Hafif ticari sınıfının üst kategorisinde yer alan Trafic adeta koli tarzında tasarlanmış olan yapısı ile işlerinizde size yardımcı olacaktır. Trafic’in üretim bandından çıktığı o dönemlerde takvimler 1986 yılını gösteriyordu. Aracın ülkemiz pazarındaki serüveni 2004 yılında başlamıştır. Aracımız ticari araç kategorisindeki yerini 9 artı 1 şoför toplamında 10 kişilik camlı van modeli ile de sağlamlaştırmaya çalışıyor.

1,5 tona yakın yük taşıma limiti ile yükünüzü hafifletebileceğinden şüphemiz olmadığından aracımızın ticari alandaki marifetlerini sıralamaya başlayalım;

– Sınıfındaki en kaliteli yapıya sahip olmasa da ticaret konusunda eline su dökebilecek rakibi yok diyebiliriz.
– Sınıfında en az yakıt tüketen araçlardandır.
– Transporter, Starex / H1, Vivaro gibi rakiplerinin arasında en geniş hacme sahip araçtır. Opel’in Vivaro modeli de tamamen aynı kalıplara sahiptir.

Aracımızın eksilerinden bahsetmemiz gerekirse;
– Yedek parçada sınıfının ortalama ücretlendirmesine sahiptir.
– Sınıfındaki en düşük motor hacimlerinden birine sahiptir. Ancak bu tam olarak bir eksi değildir. Elbette ki aracınızı ticaret yaşamınızda kullanmayı düşünüyorsanız…

Renault Trafic‘in Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Renault Trafic Camlı 2004 Modeli Fiyatı: 17.000 TL’dir.
Renault Trafic Multix Grand Comfort VIP 2005 Model Fiyatı: 45.000 TL’dir.
2008 Model Renault Trafic Van 6 M3 Fiyatı: 28.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle