Renault Master

Renault Master 2009

Renault’un Minibüs ve Midibüs sınıflarına hitap eden modeli Renault Master ile birlikteyiz. Araç Opel Movano ile aynı tasarıma sahiptir. Kardeşim Trafic kadar eski bit model olmayan Master, 1998 yılında üretim bandından çıkmıştır.

2009 modeli ile iç tasarımda iyileşme gösteren Master, modern çizgilerine daha sağlam işçilik ve fonksiyonel eklentiler ile ticaret hayatınızı kolaylaştırabilir. Dakikada 3500 devir yapan motoru ile 100 ve 115 beygirlik güç sunan aracın yük hacmi 1 ton 621 kilogramdır. Kargo diğer adı ile Van modeli ile ticaretteki ağır işlerin altından kalkabilecek olan Master, en çok 18 (sürücü harici) yolcu kapasitesi ile Midibüs sınıfında da adından sıkça bahsettiren modeldir. Bu sınıftaki diğer rakiplerine oranla fiyat yönünden ucuz olması kalite anlamında diğerlerinden aşağıda olması anlamına gelmemelidir.

Aracımızın bu olumlu yönlerinin ardından eksilerine göz atarsak;
– En küçük ticari kardeşi Kangoo’da da karşılaşılan süspansiyon sertliği ile Master’ın da başı dertte. Elbette bu yük altına girdiğinde aracın fazla çökmemesini de sağlıyor.
– Karoserinin sağlamlığı bakımından düşük notlara sahip bir araçtır.

Verilerimize göre aracın ticari yük taşımada kullanımında daha yararlı olacağını söyleyebiliriz. Minibüs veya Midibüs olarak kullanılması rakiplerine göre biraz daha rahatsız edici olabilir. Ne var ki; rakiplerinin de yük altına girebilmeleri pek mümkün olmayabilir.

Renault Master’ın Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Renault Master 10.8 metreküp hacimli 2.5 DCI Van, 2000 Modeli Fiyatı: 10.750 TL’dir.
Renault Master 18+1 Midibüs 2009 Modeli Fiyatı: 42.000 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle