Renault Scenic

Renault Scenic 2009

Renault’un geniş ailelere veya otomobilinde geniş hacim isteyenlere özel ürettiği modeli “Renault Scenic” ile karşınızdayız. Megane yetersiz ve Espace bize fazla gelir diyenlere özel olan ara sınıf modeli Scenic, Renault’un başarılı modellerinden biri. Markanın modellerinin büyük çoğunluğu gibi Scenic’te EuroNcap güvenlik testlerinden 5 yıldız almış bir otomobildir.

Aracın iki farklı karoser modeli bulunmaktadır. İlki beş ikincisi yedi kişilik olan bu iki farklı modelde de bagaj hacimleri koltuklar sabitken aynıdır. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi 7 koltuklu modelin koltuksuz hacmi çok daha fazladır. 2009 model Scenic’te bu iki modelde üretilmiş bir araçtır. Kısacası aileniz için daha fazla rahatlık ve eşyalarınız için daha fazla hacim. Araç Renault’un tüm 2009 modellerinde ön plana çıkan ön ızgara ve far yapısı ile yeni bir görünüm kazanmış. Yenilenen bu yapı sayesinde aerodinamik yapısında da iyileşme kaydedilen modellerin geleceğe dair ipuçları verdiğini düşünebiliriz.

Aracımızın artılarına gelelim;
– Sportif duruşunun silinmesi ile daha yumuşak hatlara sahip bir aile otomobili olduğunu söylemek mümkün.
– Araç sahip olduğu 1.5 litre DCI (dizel) modeli ile sınıfının en az yakıt tüketimi sağlayan araçları arasında listenin başını çekiyor.
– Modern ve aerodinamik tasarımı ile tüm gözleri üzerine çekmekle yetinmeyip yol tutuşunuzun sürekliliğini sağlayacak bir gövdeye sahip.

Aracımızın eksilerine göz atmak istediğimizde açıkçası 2009 modeli için sorunlu bir durum ile karşılaşmıyoruz. Renault Scenic II versiyonunda, Megane yazımızda da değindiğimiz ufak sorunlar dışında pek bir değişiklik yok.

Aracın Nisan 2009 itibari ile ikinci el fiyat aralığı aşağıdaki gibidir;
Renault Scenic RXT 1998 Modeli Fiyatı: 11.500 TL’dir.
Renault Scenic II 1.5 DCİ Privilege 2009 Modeli Fiyatı: 44.500 TL’dir.

0 0 oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle